-:-

Dodano: 15 lutego 2018

Azoty lepsze od Sandra Spa Pogoni Szczecin

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni mimo fantastycznych 20 minut pierwszej połowy w drugiej nie sprostali oczekiwaniom trenera i przegrali 24 – 38 (14-17). Jutro o 18:00 kolejne spotkanie drużyn tym razem w ramach rozgrywek 1/8 Finału Pucharu Polski.

Spotkanie nieoczekiwanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy po dwóch bramkach Dawida Krysiaka i Mateusza Zaremby prowadzili po 5 minutach 4 – 0. Z rozwoju wydarzeń na boisku nie był zadowolony Daniel Waszkiewicz, który wziął czas.

– Nie mogę powiedzieć, że zrealizowaliśmy zadanie w 100 %, gdyż początek w naszym wykonaniu był kiepski – mówił po meczu trener gości. Po przerwie na żądanie puławianie wzięli się do roboty, ale nie potrafili dogonić dobrze dysponowanych tego dnia gospodarzy. Udało się w 20 minucie za sprawą nieocenionego Marko Panicia, który w samej pierwszej połowie rzucił 6 bramek. Do przerwy szczecinianie przegrywali 14 – 17, choć mogli trochę podreperować swój stosunek bramkowy, ale zabrakło skuteczności zwłaszcza w 100 % sytuacjach.

Druga połowa miała podobny przebieg do tej z meczu z Orlen Wisłą Płock. Do 48 minuty podopieczni Piotra Frelka zdobyli 2 bramki, a Azoty głównie za sprawą Piotra Jarosiewicza odpowiedziały 14 razy i nie wiadomą były tylko rozmiary porażki. Ostatnie 10 minut to zdecydowanie lepsza gra w wykonaniu gospodarzy, a brylował zwłaszcza Wojciech Jońca, który zdobył łącznie 4 bramki. Sandra SPA Pogoń przegrała w Walentynki 24 – 38.

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora – Radosz 1 (1/2), Wąsowski 2, Bereżny 1, Krupa 2, Bosy 1 (0/1), Biernacki 2, Jońca 4 (2/2), Jedziniak 2, Krysiak 5 (1/2), Zaremba 3, Gryszka, Matuszak 1, Fedeńczak
Karne: 4/7
Kary: 16 min. (Wąsowski – 6 min., Fedeńczak, Radosz, Bereżny, Krupa, Bosy – 2 min.)
Czerwone kartki: Arkadiusz Bosy w 43. minucie za trafienie w głowę z rzutu karnego Bogdanowa, Adam Wąsowski w 60. minucie z gradacji kar
Azoty: Bogdanow, Koszowy – Kuchczyński 5 (2/2), Orzechowski 1, Podsiadło 1, Jarosiewicz 10, Panić 6, Grzelak, Masłowski 1, Titow 3, Kasprzak 3, Jurecki 2, Ostrouszko 2, Prce, Seroka 4 (2/2)
Karne: 4/4
Kary: 12 min. (Podsiadło, Jarosiewicz, Grzelak, Titow, Kasprzak, Ostrouszko – 2 min.)
Sędziowie: Kamrowski (Cedry Wielkie), Wojdyr (Gdańsk)