-:-

Dodano: 4 listopada 2018

Piotrkowianin przegrał na własne życzenie

Piłkarze ręczni Piotrkowianina w tym sezonie nadal bez punktów we własnej hali. W spotkaniu 9. kolejki sezonu zasadniczego PGNiG Superligi zespół Dmytro Zinchuka przegrał z MMTS Kwidzyn 22:25 (11:13).

Tak znakomitego początku w tym sezonie piotrkowski zespół jeszcze nie zanotował. W 6. minucie prowadził z MMTS Kwidzyn 4:0. Wydawało się, że rywal jest na łopatkach. Bardzo szybko jednak wstał z parteru, przejął inicjatywę i w efekcie wywiózł z Hali Relax pełną pulę.

Wynik spotkania otworzył Adam Pacześny, a kolejne bramki zdobyli: Marcin Szopa, Tomasz Mróz i Marcin Tórz. Strzelecką niemoc kwidzynianie przełamali dopiero w 7. minucie. Pierwszy zgrzyt w piotrkowskim zespole nastąpił w 11. minucie. Rzutu karnego nie wykorzystał Tórz. Najgorsze dla gospodarzy miało jednak dopiero nastąpić. Przy prowadzeniu różnicą 2-3 bramek kolejnych rzutów karnych nie rzucili skutecznie: Marcin Szopa i Piotr Swat. MMTS zaczął grać swoje i w 19. minucie doprowadził do remisu 8:8. Przyjezdni rzucili dwie ostatnie bramki w pierwszej połowie i zeszli do szatni z prowadzeniem 13:11.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to skuteczna pogoń Piotrkowianina. Piotrkowski zespół doprowadził do remisu 15:15, a później nie wykorzystał kilku szans na ponowne prowadzenie. Na trzynaście minut przed końcem było 20:20 i wtedy znów zaczęły się błędy w drużynie gospodarzy. Piotrkowianin rzucił jeszcze tylko dwie bramki, MMTS dorzucił pięć i wygrał 25:22.

– Nie możemy tak grać. Przegraliśmy dziś na własne życzenie i nawet nie chodzi tutaj o rzuty karne. W ostatnich minutach mając podwójną przewagę powinniśmy powalczyć przynajmniej o remis. Straciliśmy jednak piłkę i zamiast zdobyć szybko bramkę, straciliśmy decydującego gola. Boli to i bierzemy na siebie odpowiedzialność za tę przegraną – mówił po meczu Piotr Swat.

Piotrkowianin – MMTS Kwidzyn 22:25 (11:13)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 3, Woynowski, Iskra 2, Szopa 6/2, Kaźmierczak 1, Swat 1, Nastaj 1, Surosz 2, Pożarek 1, Sobut, Tórz 2, Pacześny 3.
Rzuty karne: 2/6
Kary: 16 min (Nastaj – 4 min., Iskra – 4 min., Swat – 2 min., Surosz – 2 min., Pożarek – 2 min., Sobut – 2 min.)
MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Orzechowski 6, Kryński 1, Krieger 3, Peret 3, Adamski 2, Szczepański, Rosiak, Nogowski 3, Potoczny 5/1, Makowski, Landzwojczak, Przytuła 2.