Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 maja 2024

Biało-czerwoni zawalczą o awans na MŚ 2025

Reprezentacja Polski mężczyzn zmierzy się ze Słowacją w dwumeczu, którego stawką będzie awans na Mistrzostwa Świata 2025. Pierwsze spotkanie odbędzie się w ERGO Arenie w czwartek 9 maja o godz. 18.00. Bilety wciąż można nabyć na platformie eventim.pl (TUTAJ).

Droga reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata 2025 rozpoczęła się podczas… Mistrzostw Europy 2024. To właśnie rezultat ubiegłego EURO zdeterminował ścieżkę Polaków w walce o bilet na następny czempionat globu. Podopieczni selekcjonera Marcina Lijewskiego na niemieckich parkietach zajęli 16. miejsce, dzięki czemu rywalizację o przepustkę na MŚ 2025 rozpoczęli od ostatniej rundy, przystępując do losowania w gronie drużyn rozstawionych.

Los sprawił, że rywalem Polaków miał zostać lepszy z pary Słowacja/Izrael. W połowie marca okazało się, że będą to właśnie nasi południowi sąsiedzi. Reprezentacja Słowacji dwukrotnie pokonała Izrael – najpierw wynikiem 26:25, a kilka dni później 26:24.

Słowacy to dość dobrze znany i lubiany rywal dla Biało-Czerwonych. Jak dotąd obie ekipy spotkały się 24 razy, a historyczny bilans zdecydowanie przemawia na naszą korzyść. Polacy zwyciężyli 15 razy, w tym ostatnim razem, kiedy rozbili Słowację wynikiem 38:20 podczas styczniowego towarzyskiego turnieju w Granollers. Dwa razy polsko-słowacka rywalizacja zakończyła się remisem, a siedem razy triumfowali rywale.

Selekcjoner Marcin Lijewski zaraz po wylosowaniu eliminacyjnego rywala uspokajał jednak – “Oczywiście pamiętamy, że graliśmy ze Słowacją towarzysko w styczniu w Hiszpanii. To był dość spokojny mecz, który wysoko wygraliśmy, ale tym bym się nie sugerował, bo mecze towarzyskie i eliminacyjne to dwie różne rzeczy, a mecz meczowi nie równy. Najjaśniejsza postać wśród Słowaków to chyba bramkarz, ale będziemy musieli uważać też na groźnego lewego rozgrywającego obdarzonego silnym rzutem, a także dynamicznego środkowego rozgrywającego występującego w lidze hiszpańskiej. Poza nimi reprezentacja Słowacji prezentuje równy średni poziom. Mam nadzieję, że jesteśmy trochę lepsi, ale to zweryfikuje parkiet”.

Pierwsza okazja nadarzy się już w czwartek 9 maja o godz. 18.00, kiedy Polacy podejmą Słowaków w gdańskiej ERGO Arenie. Spotkaniu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa i uroczystość podziękowania za grę w biało-czerwonej koszulce legendzie naszej kadry, Michałowi Jureckiemu (WIĘCEJ). Polsko-słowacki rewanż odbędzie się za to w niedzielę 12 maja o godz. 17.30 w Sporthalle w Topolczanach.

Bilety na mecz w ERGO Arenie wciąż można nabyć na platformie eventim.pl (TUTAJ).

Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej w 2025 roku odbędą się w dniach od 14 stycznia do 2 lutego na terenie Chorwacji, Danii i Norwegii.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: