-:-

Dodano: 17 września 2023

Chrobry znów zwycięski

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Chrobrego. Choć pierwsze minuty tego spotkania zapowiadały bardzo wyrównaną walkę, to jednak gospodarze zdominowali parkiet w Głogowie. MVP meczu został Anton Dereviankin, który wykazał się znakomitą postawą w bramce. Bramkarz Chrobrego otrzymał nagrodę od NamedSport.

Pierwsze trafienie w tym meczu padło z rzutu karnego w wykonaniu Papaja. Do 7′ minuty to gdańszczanie prowadzili i wydawało się, że będzie to bardzo zacięty i emocjonujący pojedynek. Jednak Chrobry poprawił swoją skuteczność, a Anton Dereviankin w bramce spisywał się doskonale i skutecznie utrudniał rywalom zdobywanie punktów. Na przerwę zespoły schodziły do szatni przy wyniku 20:12.

Druga połowa to była zdecydowana dominacja Chrobrego, który w 38′ minucie prowadził już dwunastoma bramkami. W ostatnich minutach tej części spotkania goście zaczęli odrabiać straty, ale nie udało się dogonić Chrobrego na tyle, żeby powalczyć o zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 34:27 i głogowianie dopisali kolejne 3 punkty na swoje konto w superligowej tabeli.

KGHM Chrobry Głogów – Energa Wybrzeże Gdańsk 34:27 (20:12)
Chrobry: Dereviankin, -Grabowski 6, Wrona, Zieniewicz 3, Kosznik 1, Tilte 6, Orpik 8, Jamioł, Matuszak 4, Otrezov, Paterek 3, Hajnos 2, Skiba 1
Energa Wybrzeże Gdańsk: Witkowski, Zakrzewski, Poźniak – Pieczonka 1, Peret, Stępień, Siekierka 1, Milicevic 5, Jachlewski 5, Papaj 1, Zmavc 1, Będzikowski 6, Domagała 3, Papina 2, Niedzielenko 2,