-:-

Dodano: 6 kwietnia 2024

Energa Wybrzeże podtrzymała dobrą passę

Energa Wybrzeże Gdańsk po raz drugi w ostatnich tygodniach lepsza od Piotrkowianina. W spotkaniu 1. kolejki rundy spadkowej drużyna Michała Matyjasika przegrała przed własną publicznością 29:33 (12:16). Zespół z Gdańska ma realne szanse na uniknięcie barażów o utrzymanie w ORLEN Superlidze.

Początek spotkania należał do gospodarzy. W 13. minucie, po rzucie Pawła Kowalskiego, Piotrkowianin wygrywał 7:4. Wówczas o przerwę poprosił Patryk Rombel, a jego drużyna zaczęła odrabiać straty. W 20. minucie było 9:9, a pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy 11:11. Chwilę później Marcin Matyjasik odzyskał prowadzenie dla gospodarzy, ale pięć ostatnich bramek w pierwszej połowie rzucili przyjezdni, którzy zeszli do szatni z wynikiem 16:12.

Sześć minut po wznowieniu gry było 19:13 dla Energi Wybrzeża, a Piotrkowianin nie był w stanie zbliżyć się do mądrze grającej drużyny Patryka Rombla. Goście utrzymywali bezpieczną przewagę 4-5 bramek, a skutecznością popisywali się Jovan Milicevic oraz Mateusz Jachlewski. W drużynie Piotrkowianina dwoił się i troił Stanisław Makowiejew. Doświadczony rozgrywający wziął ciężar gry na siebie, ale na niewiele to się zdało. Goście wygrali 33:29 i opuścili trzynaste miejsce w tabeli na rzecz Zagłębia Lubin.

– Kluczowa była końcówka pierwszej połowy i początek drugiej. Tej straty już nie udało nam się nadrobić. Próbowaliśmy, szarpaliśmy, ale punkty nam znów uciekły. Nie spuszczamy jednak głów i będziemy walczyć dalej. Do Tarnowa jedziemy po trzy punkty – zapowiedział Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

– Wiedzieliśmy, że czeka nas tu ciężkie spotkanie, bo Piotrków to trudny teren. Do 25 minuty mieliśmy duże problemy, ale później zyskaliśmy kilka bramek przewagi, które utrzymaliśmy już do końca. Walczymy dalej, chcemy w rundzie spadkowej zdobyć jak najwięcej punktów. Idealnie byłoby wygrać wszystkie mecze – podsumował spotkanie Patryk Rombel, szkoleniowiec gości.

Piotrkowianin – Energa Wybrzeże Gdańsk 29:33 (12:16)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot – Wawrzyniak, Matyjasik 6, Szopa, Żyszkiewicz 6, Filipowicz 1, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 1, Kowalski 4, Krajewski 4/2, Makowiejew 3.