Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 kwietnia 2024

Górnik wygrywa w Kaliszu i przybliża się do strefy medalowej ORLEN Superligi

W hali Kalisz Arena Górnik Zabrze pokonał Energa MKS Kalisz 19:26 (7:12) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym ORLEN Superligi. MVP spotkania został wybrany bramkarz zabrzan Piotr Wyszomirski.

Poniedziałkowe spotkanie w hali Kalisz Arena bramką w 1. minucie otworzył Dawid Molski. W 4. minucie odpowiedział Damian Przytuła. Kaliszanie ponownie wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego Bartosza Kowalczyka – 2:1. Po 10. minutach na tablicy widniał wynik 3:2 dla Energa MKS-u Kalisz. Gospodarze nie mogli pokonać bramkarzy drużyny z Zabrza, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy z pola. Po dwóch bramkach z rzutów karnych Patryka Mauera zabrzanie wyszli w 15. minucie na prowadzenie 3:5. Gdy na 3:6 w 17. minucie rzucił Taras Minotskyi o czas poprosił trener Rafał Kuptel. Porady trenera jednak na niewiele się zdały, bo po trafieniach Jakuba Szyszko i Patryka Mauera z zrzutu karnego goście w 19. minucie prowadzili 3:8. Niemoc strzelecka kaliszan trwała 15 minut. W 22. minucie trafił Patryk Biernacki – 4:9. Później gra się nieco wyrównała, a wynik pierwszej połowy bramką równo z syreną ustanowił Patryk Biernacki. Po 30 minutach było 7:12.

Drugą połowę bramką otworzył Taras Minotskyi, a w 32. minucie z karnego na 7:14 podwyższył Patryk Mauer. Chwilę później odpowiedział Matija Starcević – 8:14. Kaliszanie zaczęli odrabiać straty. W 36. minucie po bramce Konrada Pilitowskiego było 10:15. Po bramce Bartosza Kowalczyka z karnego w 40. minucie na tablicy widniał wynik 13:16. Jednak zabrzanie kontrolowali sytuację i po kilku szybszych akcjach znów mieli sześć bramek przewagi. W 43. minucie było 13:19. Wtedy o czas poprosił trener Rafał Kuptel. Gra się nieco wyrównała. Na 10 minut przed końcem goście prowadzili różnicą siedmiu trafień – 15:22. Zabrzanie kontrolowali wynik i ostatecznie wygrali 19:26.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany bramkarz Górnika Zabrze Piotr Wyszomirski, który bronił na poziomie 40 proc..

Energa MKS Kalisz – Górnik Zabrze 19:26 (7:12)

Energa MKS Kalisz – Hrdlicka, Szczecina – Kowalczyk 5, Wróbel 3, Biernacki 2, Molski 2, Pilitowski 2, Bekisz 1, Komarzewski 1, Kucharzyk 1, Nejdl 1, Starcevic 1, Antolak, Drej, Karpiński, Kus

Kary: 12 minut (Po 4 minuty – Biernacki, Kus, po 2 minuty – Kowalczyk, Kucharzyk)