Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 maja 2024

Gramy o awans na mistrzostwa świata 2025!

W niedzielę 12 maja w słowackich Topolczanach rozstrzygną się losy awansu na Mistrzostwa Świata 2025. Reprezentacja Polski mężczyzn pod wodzą selekcjonera Marcina Lijewskiego musi odrobić jedną bramkę straty poniesioną w czwartek w gdańskiej ERGO Arenie. Biało-Czerwoni udali się na Słowację w lekko zmienionym 16-osobowym składzie. Start drugiej odsłony eliminacyjnego dwumeczu o godz. 17.30. 

Czy reprezentacja Polski mężczyzn po raz osiemnasty w historii, a trzeci z rzędu wystąpi na mistrzostwach świata? Aby tak się stało, Biało-Czerwoni muszą w niedzielę pokonać reprezentację Słowacji i odwrócić losy dwumeczu, w którym “po pierwszej połowie” przegrywają wynikiem 28:29. 

W niedzielę pewny awans da Polakom minimum dwubramkowe zwycięstwo. Jeśli mecz zakończy się jednak zwycięstwem Biało-Czerwonych różnicą jednego trafienia, o promocji zadecyduje seria rzutów karnych. 

Pierwsza część eliminacyjnej rywalizacji odbyła się w czwartek w gdańskiej ERGO Arenie. Choć na trybunach i na parkiecie panowała wspaniała atmosfera, końcowy wynik okazał się korzystniejszy dla gości ze Słowacji. W trakcie spotkania Biało-Czerwoni prowadzili nawet trzema bramkami, ale m.in. jedenaście trafień Juraja Briatki pozwoliło naszym południowym sąsiadom przejąć inicjatywę i wypracować minimalną zaliczkę, którą będą bronić w rewanżu.

“To dopiero pierwsza połowa dwumeczu” – tonował nastroje Marcin Lijewski zaraz meczu w Gdańsku. I dodawał – “W pierwszym meczu przede wszystkim zawiodła nas skuteczność. Obrona też nie była najlepsza, bo straciliśmy wiele niepotrzebnych bramek. Nasz pomysł na mecz był dobry, ale trzeba trafiać wypracowane sytuacje. W rewanżu Słowacy stoją przed wielką szansą na awans, ale stać nas na o wiele lepszą grę”.

Selekcjoner Lijewski “na gorąco” zapowiedział także pierwszą zmianę w składzie: Przemysława Urbaniaka zastąpić miał Jan Czuwara, aby wspomóc na lewym skrzydle Marcela Sroczyka. Ostatecznie Biało-Czerwoni udali się w piątek na Słowację w 16-osobowym składzie. W porównaniu do “dziewiętnastki”, która trenowała wspólnie przed meczem w Gdańsku, w Polsce zostali także Krystian Witkowski, Konrad Pilitowski i Paweł Dudkowski.

Niezależnie od wyniku spotkania w Topolczanach, niedzielny mecz będzie wyjątkowy dla Arkadiusza Moryto. W niedzielę rozegra on bowiem 100. mecz w barwach reprezentacji Polski. W czwartek w ERGO Arenie podobny jubileusz świętował Maciej Gębala.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2025 będą dwudziestą dziewiątą odsłoną czempionatu globu, który odbędzie się w Chorwacji, Danii i Norwegii w dniach od 14 stycznia do 2 lutego 2025 roku. Gorąco liczymy, że z udziałem Biało-Czerwonych!

Mecz Słowacja – Polska odbędzie się w Sporthalle w Topolczanach w niedzielę 12 maja o godz. 17.30.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: