Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 lipca 2021

Grupa Azoty Unia Tarnów rozpoczyna okres przygotowawczy

Wakacje dla zawodników tarnowskiej Unii dobiegły końca. Drużyna wróciła do treningów i rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu.

Po ponad 40 dniach przerwy, do treningów grupowych wrócili zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów. Drużyna po wakacjach najpierw zgromadziła się w hali, gdzie odbyło się ważenie zawodników, a następnie udała się na stadion, aby sprawdzić swoją wytrzymałość za pomocą testu Coopera. Zawodnicy przez kolejne tygodnie będą trenować w hali przy ulicy Chemicznej, a treningi biegowe odbywać się będą na stadionie lekkoatletycznym w Mościcach. Dodatkowo drużyna nadal będzie korzystać z siłowni Xtreme Fitness Tarnów Błonie.


Na pierwszym treningu pojawiło się dwóch nowych zawodników tarnowskiej drużyny: Aleksandr Bushkou oraz Mateusz Kaźmierczak. Taras Minotskyi po przylocie z Ukrainy przebywa na obowiązkowej kwarantannie i do zespołu dołączy w przyszłym tygodniu. Aleksander Pinda przebywa na zgrupowaniu szkoleniowym kadry narodowej juniorów w Chorzowie i walczy o miejsce w składnie na Mistrzostwa Europy Juniorów. Czekamy także na przylot zawodników z Japonii. Keisuke Matsuura przyleci do Polski najprawdopodobniej 6 sierpnia, a Rennosuke Tokuda i Shuichi Yoshida dołączą do treningów z zespołem po zakończeniu zmagań na Igrzyskach Olimpijskich.


Teraz zawodników Unii czeka ciężka praca. Przez większość dni trenować będą 2 razy dziennie, a od środy 28 lipca rozpoczną serię letnich sparingów. Na początku Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrają 3 spotkania kontrolne na własnym boisku: 28 lipca z Tatranem Presov, 31 lipca z Energa MKS-em Kalisz i 4 sierpnia z Gwardią Opole. Następnie 8 sierpnia wyjadą do Presova, aby rozegrać rewanż z tamtejszym Tatranem oraz jeszcze tego samego dnia zmierzyć się z drużyną MRD Dobova. 5 dni później, 13 sierpnia, drużyna uda się w krótką podróż na podkarpacie, aby sprawdzić swoje umiejętności w sparingu ze Stalą Mielec. Ostatnie 3 zaplanowane mecze kontrolne rozegrają już w domu: 20 i 21 sierpnia czeka ich sparing z drużyną HCB Karvina, a na koniec, 24 sierpnia, zagrają z MKS Padwą Zamość.


Koniec sierpnia upłynie zawodnikom pod znakiem przygotowań do meczu I rundy kwalifikacyjnej EHF European League z drużyną RK Nexe. Nie poznaliśmy jednak jeszcze dokładnej daty oraz miejsca pierwszego spotkania. Klub czeka również na terminarz PGNiG Superligi, który powinien pojawić się już wkrótce.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: