W szóstym odcinku cyklu „Ponadczasowych Momentów” przypominamy historyczne otwarcie Superligi, które miało miejsce w 2016 roku w trójmiejskiej ERGO Arenie. W meczu otwarcia, przy ponad 5-tysięcznej publice, udział wzięły drużyny Wybrzeża Gdańsk oraz aktualnych wtedy Mistrzów Polski z Kielc. Partnerem cyklu jest polska marka zegarków Balticus.

10 września 2016. Blisko dekadę temu doszło do historycznego wydarzenia. W trójmiejskiej ERGO Arenie odbyło się spotkanie symboliczne – początkujące oficjalnie ligę zawodową, jaką stała się Superliga. W meczu otwarcia, przy ponad 5-tysięcznej publice, udział wzięły drużyny Wybrzeża Gdańsk oraz aktualnych wtedy Mistrzów Polski i zdobywców Ligi Mistrzów z Kielc.




