Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 czerwca 2024

Industria Kielce złożyła dokumenty o „dziką kartę” na grę w EHF Lidze Mistrzów

Wicemistrz Polski złożył aplikację do otrzymania „dzikiej Karty” uprawniającej do gry w EHF Lidze Mistrzów w sezonie 2024/2025. Decyzję o tym czy Industria Kielce zagra w prestiżowych rozgrywkach poznamy 19 czerwca. 

Przez ostatnie lata Industria Kielce regularnie występowała w Lidze Mistrzów, mając prawo do gry w rozgrywkach jako Mistrz Polski. Sytuacja zmieniła się po zakończeniu sezonu 2023/2024, kiedy to najlepszym zespołem w ORLEN Superlidze, po 13 latach hegemonii Kielc, została ORLEN Wisła Płock i to właśnie „Nafciarze” już teraz mogą być pewni prawa do gry w europejskiej elicie w kolejnym sezonie. 

Industria Kielce ma jednak duże szanse na otrzymanie „dzikiej karty”, głównie ze względu na świetne występy w turnieju w ostatnich latach – m.in. dwukrotny udział w finale w 2022 i 2023 roku. 

Jest więc prawdopodobieństwo, że podobnie jak w sezonie 2023/2024, będziemy mogli cieszyć się z gry dwóch najlepszych polskich zespołów w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Odpowiedź poznamy już 19 czerwca, kiedy przedstawiony zostanie komplet uczestników, którzy wystąpią w turnieju. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: