Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 marca 2024

Kluby ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet piszą listy do dzieci chorych na raka. Ty też możesz włączyć się w akcję!

Szczypiorniści zapoczątkowali akcję pisania listów do podopiecznych fundacji Cancer Fighters, którzy zmagają się z nowotworem. Do wzięcia udziału w inicjatywie zachęcają też kibiców. Zobacz, jak możesz wesprzeć inicjatywę.

Dziś na profilach społecznościowych klubów występujących w ORLEN Superlidze i ORLEN Superlidze Kobiet pojawiły się zdjęcia i filmy, prezentujące zawodniczki oraz zawodników podczas pisania kartek ze słowami wsparcia dla dzieci walczących z nowotworem. To kolejny etap akcji charytatywnej zainicjowanej przez Superligę sp. z o.o. oraz Fundację Cancer Fighters. 

W połowie lutego wszystkie zespoły ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet poinformowały o wyjątkowych transferach – do każdego z klubów dołączył podopieczny fundacji Cancer Fighters, który zmaga się z chorobą nowotworową. Kluby zainicjowały specjalne zbiórki pieniędzy na wsparcie leczenia dla podopiecznych. Do tej pory ze zbiórek internetowych i podczas meczów zebrano już ponad 77 tysięcy złotych. Podopieczni pojawiają się również na meczach swoich zespołów i spotykają się ze szczypiornistami.  Więcej o inicjatywnie TUTAJ.

Teraz pora na kolejny etap akcji, w którym środowisko piłki ręcznej dba nie tylko o wsparcie finansowe, ale też mentalne dla dzieci. 

– Chcemy każdego dnia budować pewność siebie wśród naszych podopiecznych. Jako osoba, której w młodym wieku udało się pokonać chorobę nowotworową, doskonale rozumiem, jak wiele znaczą proste słowa wsparcia, małe gesty od osób, którym zależy, by nam pomóc. Każda wiadomość, kartka, list mogą być punktem przełomowym dla chorego, mogą przełamać w jego głowie barierę z napisem „nie dam rady” i natchnąć go nadzieją na zwycięstwo. Zachęcamy, aby wziąć udział w naszej akcji. Zasypmy tych niezwykle dzielnych Wojowników dawką pozytywnej energii, która pomoże im przezwyciężyć kryzysowe chwile! – zachęca do wsparcia akcji Prezes fundacji Cancer Fighters, Marek Kopyść.

Jak możesz włączyć się w akcję?

  1. Wejdź na: https://wolniodraka.pl/superliga/ i wybierz podopiecznego, do którego chcesz napisać. 
  2. Napisz list w dowodnej formie, przekazując przy tym słowa wsparcia dla dziecka.
  3. Wyślij list na adres:

Imię i nazwisko podopiecznego

Fundacja Cancer Fighters

Ul. Piłsudskiego 40/1
50-033 Wrocław

Podczas części spotkań ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet na kibiców w halach czekać będą specjalne punkty, w których każdy będzie mógł napisać kartkę i wrzucić ją do specjalnej skrzynki. Następnie listy zostaną przekazane do podopiecznego, którego wspiera dany klub. 

– Sport to wspaniała platforma do wymiany wartości, a my jako liga pokazaliśmy prawdziwą moc w pomaganiu. Najpierw 24 kluby ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet przyjęły podopiecznych do swoich zespołów, okazując im, wraz z kibicami, pomoc finansową. Wspólnie dbamy też o wsparcie mentalne. Podopieczni zmagający się z nowotworem odwiedzają zespoły podczas meczów, zaglądają do szatni i poznają swoich ulubionych sportowców. A teraz Ci sportowcy piszą do nich listy ze słowami wsparcia, angażując w akcję również swoich kibiców. To wspaniała inicjatywa, gdzie każdy może wywołać uśmiech na twarzy dziecka, a to jest bezcenne – komentuje Maciej Turchan, PR Manager Superligi sp. z o.o. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: