Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 lutego 2017

Komunikat: Wydarzenia w Piotrkowie Trybunalskim

W Piotrkowie Trybunalskim kibice chętni obejrzeć mecz pomiędzy miejscowym Piotrkowianinem a Vive Tauron Kielce zbierali się przed halą już od godziny 16. Do incydentu doszło w trakcie rozgrzewki zespołów. Około godziny 18:15 niezidentyfikowana grupa pseudokibiców próbowała wtargnąć do hali przez drzwi ewakuacyjne. 

Pseudokibice wyłamali drzwi i interweniowała ochrona obiektu, która użyła gazu pieprzowego, aby zapobiec dostaniu się agresywnej grupy osób do hali, gdzie trwała rozgrzewka, a kibice w komplecie czekali na występ obydwu zespołów. 

Niestety rozpylony gaz w dużej ilości dostał się do wnętrza hali sportowej, powodując problemy z oddychaniem uczestników imprezy sportowej. Organizatorzy natychmiast rozpoczęli przewietrzenie hali (otwarto drzwi i okna). W interwencję włączyła się także Policja.

Interwencja ochrony obiektu przebiegła zgodnie z procedurami, nie dopuszczając do wtargnięcia na halę agresywnych osób. Ostatecznie mecz został opóźniony o 20 minut.

Prosimy wszystkie media, które w swoich komunikatach prasowych przekazywały sprzeczne z prawdą komunikaty o ich sprostowanie.

Komunikat Prezesa drużyny Piotrkowianina Piotrków Trybunalski do pobrania tu: komunikat

W związku z incydentem (podkreślać trzeba pojedynczy charakter) Superliga oświadcza, że potępia takie zachowania i, że klub Piotrkowian wzorowo wywiązał się z roli gospodarza, a działania pseudokibiców, co bardzo ważne niezwiązanych z piłką ręczną, są zagrożeniem nie tylko dla piłki ręcznej, ale dla całego sportu. Superliga wspiera i będzie wspierać wszelkie działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i ograniczania tego rodzaju incydentów w przyszłości niezwiązanych z piłka ręczną. Superliga wyraża uznanie dla kibiców piłki ręcznej w Polsce, którzy swoja postawa dają przykład prawdziwej postawy kibica i świadectwo szacunku do innych osób jak i całej piłki ręcznej.  Metody pseudokibiców, co bardzo ważne, niezwiązanych z piłką ręczną, są obce kibicom piłki ręcznej i w będą przez Superligę napiętnowane oraz z całą stanowczością zwalczane.  

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: