-:-

Dodano: 4 kwietnia 2024

LM: Wisła odpada z Ligi Mistrzów

4 kwietnia ORLEN Wisła Płock walczyła z Paris Saint-Germain HB w drugim meczu fazy play-off Ligi Mistrzów. Nafciarze zostawili na parkiecie serce, jednakże to nie wystarczyło i spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Francuzów – 34:33 oraz awansem paryżan do ćwierćfinału europejskich zmagań.

I połowa

Wynik drugiego spotkania fazy play-off w Paryżu celnym rzutem otworzył Elohim Prandi. Następie pierwszą bramkę dla płocczan dopisał Tomas Piroch, na którą szybko i skutecznie odpowiedział David Balaguer. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Niko Mindegia, po czym z linii 7. metra Marcela Jastrzębskiego pokonał Kamil Syprzak. W kolejnej akcji gola dla gospodarzy dołożył Elohim Prandi, natomiast w szeregach Nafciarzy punktował Lovro Mihić. W 6. minucie rywalizacji podyktowany rzut karny wykorzystał David Balaguer, po czym piłkę w bramce rywali umieścił Tomas Piroch. W wyniku straty odnotowanej przez miejscowych do wyrównania doprowadził Niko Mindegia. Wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Mirsad Terzić, a szyki defensywne Wiślaków przełamał ze skrzydła David Balaguer.

W kolejnym ataku pozycyjnym padła bramka autorstwa Tina Lucina. W 11. minucie spotkania karę 2 minut otrzymał Lovro Mihić, jednakże grający w przewadze paryżanie nie zakończyli akcji powodzeniem. Chwilę później na listę strzelców wpisywali się Leon Susnja oraz Lovro Mihić. Następnie dla gospodarzy punktowali kolejno Luc Steins i Mathieu Grebille, po czym wykluczony z gry został Luka Karabatić, a podyktowany rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski. Wkrótce po tym do płockiej bramki trafiał dwa razy z rzędu Elohim Prandi. W 18. minucie meczu na ławkę kar odesłany został Dawid Dawydzik, a z linii 7. metra Marcela Jastrzębskiego pokonał Kamil Syprzak. W kolejnej akcji karę 2 minut otrzymał Luka Karabatić, jednakże Nafciarze chybili. Następnie bramki dla gospodarzy zdobywali Luc Steins oraz Kamil Syprzak.

Widząc co się dzieje na parkiecie o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu dystans do miejscowych z koła pomniejszył Dawid Dawydzik, na co szybko i skutecznie golem z tej samej pozycji odpowiedział Kamil Syprzak. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Tomas Piroch, natomiast w szeregach paryżan punktował Mathieu Grebille. Następnie dystans do gospodarzy zmniejszyli Abel Serdio oraz Gergo Fazekas. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się David Balaguer, a w wyniku straty gości chwilę po tym dołożył drugie trafienie. W 28. minucie rywalizacji Francuzów na prowadzeniu umocnił Elohim Prandi, po czym z linii 7. metra bramkę zdobywał Przemysław Krajewski. W wyniku nieudanego ataku pozycyjnego gospodarzy gola zamykającego pierwszą część meczu dołożył Abel Serdio. Po 30 minutach gry Nafciarze zeszli do szatni z 3-bramkową stratą – 15:18.

II połowa

Drugą połowę celnym rzutem rozpoczął Luc Steins, po czym swoją szansę w ataku wykorzystał Przemysław Krajewski. Następnie bramkę zdobywał Elohim Prandi, na którą szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział z koła Abel Serdio. Po faulu w ataku gospodarzy na listę strzelców wpisał się Tin Lucin, natomiast w szeregach paryżan punktował Robin Tonnesen. Chwilę później gola dla płocczan dołożył Gergo Fazekas, a dla miejscowych trafiał Elohim Prandi. W kolejnej akcji wykluczony z gry został Robin Tonnesen, a wkrótce po tym piłkę pomiędzy słupkami Wiślaków umieścił Mathieu Grebille. Widząc powiększające się prowadzenie Francuzów o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu dwa ataki pozycyjne Nafciarzy zakończyły się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystali kolejno Luc Steins oraz David Balaguer. W 39. minucie spotkania karę dwóch minut otrzymał David Balaguer, a na listę strzelców wpisał się ze skrzydła Gonzalo Perez Arce.

Chwilę później po przechwycie piłkę w pustej bramce rywali umieścił Przemysław Krajewski. Następnie podyktowany rzut karny wykorzystał Kamil Syprzak, po czym trafienie z koła dołożył Abel Serdio. W kolejnej akcji po raz drugi z rzędu gola zdobywał Kamil Syprzak, natomiast dla Wiślaków punktował Gergo Fazekas. Na około 15 minut przed końcem z linii 7. metra Marcela Jastrzębskiego pokonał David Balaguer, na co szybko i skutecznie odpowiedział Dmitrii Zhitnikov. Wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Kamil Syprzak, a dystans do miejscowych zmniejszył Lovro Mihić. W 47. minucie rywalizacji karę dwóch minut otrzymał Gonzalo Perez Arce, a w wyniku straty Paris Saint-Germain HB z kontry trafiał ponownie Lovro Mihić. Widząc co się dzieje na parkiecie wzięciem czasu zareagował szkoleniowiec Francuzów – Raúl González Gutiérrez.

Po przerwie akcja gospodarzy zakończyła się niepowodzeniem, dzięki czemu Dmitrii Zhitnikov zdobył bramkę kontaktową. Następnie na listę strzelców wpisał się Elohim Prandi, a w szeregach płocczan rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski. Chwilę później ponownie padł gol autorstwa Elohima Prandiego, na którego skutecznie z linii 7. metra odpowiedział Przemysław Krajewski. Dzięki nieudanemu atakowi paryżan do wyrównania doprowadził Abel Serdio. W 55. minucie spotkania na ławkę kar odesłany został Mirsad Terzić, natomiast bramkę dołożył Kamil Syprzak. Wkrótce po tym wykluczenie z gry otrzymał Wallem-Konrad Peleka, a dwa punkty dla gospodarzy dopisał Nikola Karabatić. Na niecałe 3 minuty przed końcem meczu o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu w szeregach Wiślaków punktował Gergo Fazekas, po czym z linii 7. metra nie mylił się David Balaguer. Następnie dystans do miejscowych pomniejszyli kolejno Michał Daszek oraz Przemysław Krajewski. Drugi mecz fazy play-off Ligi Mistrzów zakończył się ostatecznie jednobramkową wygraną Paris Saint-Germain HB – 34:33.

Paris Saint-Germain HB (18:15) 34:33 ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek 2, Lucin 1, Piroch 3, Serdio 6, Susnja 1, Fazekas 3, Krajewski 8, Perez 1, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia 2, Zhitnikov 2.

Paris Saint-Germain HB: Green, Villain – Prandi 9, Balaguer 8, Syprzak 7, Steins 4, Grebille 3, Karabatić 2, Tonnesen 1.