Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 czerwca 2024

Mirko Alilović Graczem Maja!

Kapitalna końcówka sezonu w wykonaniu bramkarza nowych Mistrzów Polski. Chorwat zdecydowanie wygrał w głosowaniu kibiców na Gracza Maja w ORLEN Superlidze. Partnerem tytułu jest firma Balticus.

Mirko Alilović (ORLEN Wisła Płock)

Mirko Alilović został nominowany przez Interię Sport:

Niemal przez cały sezon musiał przyjmować krytykę ze strony fanów płockiego klubu, że nie gra na miarę oczekiwań. Doświadczony Chorwat błysnął w decydującym momencie sezonu. Na wyższy poziom wszedł w kwietniu, ale najlepsze przygotował na spotkania o trofea. Na początku maja zatrzymał Industrię Kielce w finale ORLEN Pucharu Polski w Kaliszu. Świetną dyspozycję pokazał w rywalizacji o mistrzostwo ORLEN Superligi. Chociaż w meczach lepiej bronił Andreas Wolff, to 37-latek wykazał się kunsztem w zatrzymywaniu karnych. W Płocku odbił aż cztery próby rywali. W Kielcach trzy, ale dwie bardzo dużej wagi. Najpierw wyczuł intencję Benoita Kounkouda, który mógł dać zwycięstwo Kielcom. A w ostatniej, decydującej o tytule, zatrzymał Dylana Nahiego. Teraz może być tylko noszony na rękach.

Pozostałymi nominowanymi do tytułu Gracza Miesiąca byli Arkadiusz Moryto (Industria Kielce) i Gergo Fazekas (ORLEN Wisła Płock).

Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany ORLEN Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: