Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 czerwca 2021

Najlepsi w sezonie: Gladiatory 2021

Znamy zwycięzców Gladiatorów 2021 PGNiG Superligi. Zawodnicy i sztaby szkoleniowe wybrali najlepszych wśród wszystkich zawodników i trenerów minionego sezonu. Do kogo trafi statuetka?


Najwięcej – bo aż 4 – nagród trafiło do Orlen Wisły Płock. Nafciarze mają w swoich szeregach Środkowego Rozgrywającego Sezonu, Bramkarza Sezonu, Obrońcę Sezonu i najważniejszy tytuł: Zawodnika Sezonu. Najlepszy Bramkarz Sezonu to Adam Morawski, którego skuteczność w obronie wyniosła aż 34%. Jest ostoją płockiej bramki i nie raz ratował Nafciarzy z opresji. Doświadczony Przemysław Krajewski to tegoroczny zwycięzca kategorii Obrońcy Sezonu. Lewoskrzydłowy, etatowy reprezentant Polski jest w bardzo dobrej formie, a przy rozgrywanych meczach był pewnym punktem obrony Wisły. 

Tytuł Zawodnika Sezonu trafił do Michała Daszka, który w tym sezonie udowodnił, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników PGNiG Superligi. Przez cały sezon, ten nominalny skrzydłowy, grał na prawym rozegraniu i doskonale sprawdził się na nowej pozycji. Środkowym Rozgrywającym sezonu został drugi raz z rzędu Hiszpan – Niko Mindegia. To on przez ostatnie dwa sezony stał się jedną z kluczowych postaci PGNiG Superligi i wprowadził zupełnie nową jakość na środku rozegrania Orlen Wisły Płock. Nie tylko świetnie dogrywa do kolegów, zaliczył 172 asyst w sezonie, ale i nie bał się wziąć odpowiedzialności na swoje barki.

Dwa Gladiatory pojadą do Puław. Michał Jurecki, po powrocie do polskiej ligi, został prawdziwym liderem Azotów-Puławy – zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Kapitan drużyny stał się jednym z najkorzystniejszych transferów Azotów w ostatnich latach. Drugą nagrodę otrzymał Andrij Akimenko, który do końca walczył o koronę króla strzelców. Akimenko od kilku lat jest etatowym reprezentantem Ukrainy. W Puławach zdominował rywalizację na prawym skrzydle zespołu. Skuteczny w kontrze, rzutach karnych i z dystansu. Sezon 20/21 zakończył z 151 trafieniami.

Dwa Gladiatory zdobyła drużyna MMTS-u Kwidzyn. Odkryciem sezonu został Jakub Szyszko, który ma za sobą debiutancki sezon w PGNiG Superlidze. Szyszko w sezonie rzucił 83 bramki. Natomiast Gladiator w kategorii Wyboru sezonu przypadł środkowemu Michałowi Potocznemu, dla którego będzie to ostatni sezon w Kwidzynie, od przyszłego sezonu zagra w norweskim Kristiansand.

Królem strzelców jest 22-letni Rennosuke Tokuda, który dołączył do Grupy Azoty SPR Tanów dwa sezony wcześniej. Jego transfer, choć początkowo zaskakujący, okazał się strzałem w dziesiątkę. Japończyk w krótkim czasie stał się jednym z kluczowych graczy całej ligi. W sezonie 2020/2021 zdobył 160 goli.

Obrotowy sezonu to Artsem Karalek. Kołowy mistrzów Polski to bardzo mocne ogniowo swojej drużyny. Gra na wybitnym poziomie zarówno w ataku, jak i w obronie. Białoruski zawodnik w Kielcach gra od 2018 roku i wszystko wskazuje na to, że bardzo dobrze czuje się w drużynie Łomży Vive Kielce – bo nowy kontrakt ma podpisany aż do 2025 roku. 

Trenerem sezonu został ponownie Marcin Lijewski, który sprawił, że Górnik Zabrze ponownie wrócił do najlepszych drużyn grających w PGNiG Superlidze. W tym sezonie jego drużyna przegrała brązowy medal dopiero w decydującym meczu ostatniej serii z Azotami-Puławy. 

Zawodnik sezonu:
Michał Daszek, Orlen Wisła Płock

Zawodnik Sezonu 20/21: Michał Daszek Orlen Wisła Płock / PGNiG Superliga

Trener sezon:
Marcin Lijewski, Górnik Zabrze

Trener Sezonu 20/21: Marcin Lijewski Górnik Zabrze / PGNiG Superliga

Bramkarz sezonu:
Adam Morawski, Orlen Wisła Płock

Bramkarz Sezonu 20/21: Adam Morawski Orlen Wisła Płock / PGNiG Superliga

Obrotowy sezonu:
Artsem Karalek, Łomża Vive Kielce

Obrotowy Sezonu 20/21: Artsem Kawałek Łomża Vive Kielce / PGNiG Superliga

Skrzydłowy sezonu:
Andrii Akimenko, Azoty-Puławy

Skrzydłowy Sezonu 20/21: Andrii Akimenko Azoty-Puławy / PGNiG Superliga

Środkowy rozgrywający sezonu:
Niko Mindegia, Orlen Wisła Płock

Środkowy Rozgrywający Sezonu 21/21: Niko Mindegia / PGNiG Superliga

Boczny rozgrywający sezonu:
Michał Jurecki, Azoty-Puławy

Boczny Rozgrywający Sezonu: Michał Jurecki Azoty-Puławy / PGNiG Superliga

Obrońca sezonu:
Przemysław Krajewski, Orlen Wisła Płock

Obrońca Sezonu 20/21: Przemysław Krajewski Orlen Wisła Płock / PGNiG Superliga

Odkrycie sezonu:
Jakub Szyszko, MMTS Kwidzyn

Odkrycie Sezonu 20/21: Jakub Szyszko MMTS Kwidzyn / PGNiG Superligi

Król Strzelców 
Rennosuke Tokuda, Grupa Azoty SPR Tarnów 

Król Strzelców Sezonu 20/21: Rennosuke Tokuda Grupa Azoty SPR Tarnów / PGNiG Superliga

Wybór sezonu 
Michał Potoczny, MMTS Kwidzyn

Wybór Sezonu 20/21: Michał Potoczny MMTS Kwidzyn / PGNiG Superliga

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: