-:-

Dodano: 30 marca 2024

Niebiesko-biało-niebiescy zamykają fazę zasadniczą zwycięstwem

W przedostatni dzień marca ORLEN Wisła Płock rozgrywała przed własną publicznością derby Mazowsza, w których rywalizowała z Legionowem. Ostatni mecz fazy zasadniczej zakończył się 10-bramkowym zwycięstwem Wiślaków – 26:16.

I połowa

Ostatni mecz fazy zasadniczej ORLEN Superligi od trafienia rozpoczął Filip Michałowicz, a wkrótce po tym bramkę dla Nafciarzy dopisali także Tomas Piroch oraz Niko Mindegia. Następnie pierwszego gola dla zespołu z Legionowa zdobywał Adam Laskowski, a chwilę później po nieudanej akcji płocczan dystans do gospodarzy zmniejszył Filip Fąfara. W kolejnej akcji na listę strzelców ze szydła wpisał się Filip Michałowicz. W 11. minucie rywalizacji o czas poprosił trener Zepter KPR Legionowo – Michał Prątnicki.

Po wznowieniu jego podopieczni nie zdołali przełamać szyków obronnych Wiślaków, natomiast udało się to gospodarzom, którzy powiększyli swoje prowadzenie do 3 trafień. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Leon Susnja, jednakże mimo gry w przewadze akcja gości zakończyła się niepowodzeniem. Następnie parady bramkarskie zanotowali zarówno Casper Lijestrand, jak i Marcel Jastrzębski. Wkrótce po tym trwającą 12 minut niemoc strzelecką legionowian przełamał Krzysztof Tylutki. W 19. minucie rywalizacji goście zdobyli bramkę kontaktową, na co przerwą zareagował szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate.

Następnie karę 2 minut otrzymał Krzysztof Tylutki, a przestój strzelecki gospodarzy zakończył Dawid Dawydzik. Chwilę później wykluczony z gry został Marcel Sroczyk, natomiast piłkę w płockiej bramce umieścił Filip Fąfara. W kolejnej akcji padł gol autorstwa Dmitriego Zhitnikova, a wkrótce po tym dla płocczan punktował także Michał Daszek. W kolejnej akcji trafiał Sławomir Lewandowski, po czym wykluczony z gry został Krzysztof Tylutki, a celny rzut z koła oddawał Dawid Dawydzik. W 29. minucie prowadzenie Niebiesko-biało-niebieskich powiększył Marcel Sroczyk. Następnie szyki obronne Nafciarzy przełamał Damian Pawelec, a na ławkę kar odesłany został Abel Serdio. Około 30 sekund przed końcem swoją szansę w ataku wykorzystał Michał Daszek, który ustanowił wynik pierwszej połowy na 11:7 dla Wiślaków.

II połowa

Drugą część pojedynku trafieniem z dystansu otworzył Adam Laskowski, po czym 11. bramkę dla Niebiesko-biało-niebieskich dopisał Niko Mindegia. Chwilę później dystans do gospodarzy zmniejszył Kacper Bogudziński. Następnie karę dwóch minut otrzymał Jakub Brzeziński, a na listę strzelców wpisał się Marcel Sroczyk. W kolejnej akcji trafiał Krzysztod Tylutki, a wkrótce po tym o czas poprosił szkoleniowiec Legionowa – Michał Prątnicki. Po przerwie gola dla Nafciarzy zdobył Tomas Piroch.

W 42. minucie spotkania podyktowany rzut karny wykorzystał Tin Lucin, a wkrótce po tym piłkę w płockiej bramce umieścił Kamil Ciok wykluczając przy tym z gry Tomasa Pirocha. Następnie na listę strzelców wpisał się Dmitrii Zhitnikov, na co szybko i skutecznie odpowiedział Kamil Ciok. Chwilę później dla płocczan punktowali kolejno Michał Daszek,  Tin Lucin, a także Marcel Sroczyk. W kolejnej akcji z linii 7. metra Marcela Jastrzębskiego pokonał Michał Klapka.

Na niecałe 10 minut przed końcem dwa razy z rzędu trafiał Kiryl Samoila, a czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Tylutki. Następnie szyki obronne drużyny z Legionowa przełamał Dmitrii Zhitnikov wykluczając przy tym z gry Sławomira Lewandowskiego. Chwilę później o czas poprosił trener gości – Michał Prątnicki. Po przerwie jego podopieczni odnotowali stratę, co skrzętnie wykorzystał Kiryl Samoila trafiając do pustej bramki. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Kamil Ciok, a w wyniku straty Nafciarzy, golem wtórował mu Sławomir Lewandowski. W 57. minucie rywalizacji na ławkę kar odesłany został Damian Pawelec, jednakże mimo tego atak gospodarzy zakończył się niepowodzeniem. Następnie piłkę w pustej bramce przyjezdnych umieścił Lovro Mihić, na co szybko i skutecznie odpowiedział Kamil Ciok. Chwilę później brak bramkarza legionowian wykorzystał także Leon Susnja, a wkrótce po tym wynik spotkania trafieniem zamknął Michał Daszek. Po 60 minutach tablica ukazywała rezultat 26:16 z korzyścią dla ORLEN Wisły Płock.

ORLEN Wisła Płock (11:7) 26:16 Zepter KPR Legionowo

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 4, Lucin 3, Piroch 2, Sroczyk 3, Serdio, Susnja, Samoila 3, Michałowicz 2, Krajewski, Dawydzik 2, Mihić 2, Mindegia 2, Zhitnikov 3.

Zepter KPR Legionowo: Lijestrand, Szałkucki – Ciok 4, Tylutki 3, Laskowski 2, Fąfara 2, Lewandowski 2, Pawelec 1, Bogudziński 1, Klapka 1, Kostro, Maksymczuk.

ORLEN Wisła Płock (8 min kar) : Zepter KPR Legionowo (12 min kar)