-:-

Dodano: 19 sierpnia 2020

NMC Górnik Zabrze wygrywa w Tarnowie

W obliczu choroby w zespole HC ROBE Zubri i rezygnacji Czechów z udziału w sparingu zaplanowanym na wtorek, Trójkolorowi znów straciliby okazję do testów przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Na szczęście dzięki dobrej współpracy z zespołem Grupa Azoty SPR Tarnów udało się zorganizować wyjazdową grę kontrolną, którą zabrzanie wygrali po zaciętym spotkaniu.

Jan Czuwara NMC Górnik Zabrze / PGNiG Superliga piłka ręczna

Mecz zdecydowanie nie rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już po ośmiu minutach przegrywali 1:5, w tym po trzech trafieniach Pawła Dudkowskiego. To był jednak moment, w którym tarnowianie wrzucili wreszcie wyższy bieg i zdobyli pięć trafień z rzędu bez odpowiedzi zabrzan i wyszli na minimalne prowadzenie. Na wysokości zadania stanął jednak Bartek Tomczak, który bardzo szybko trafił trzykrotnie, dając ostatecznie prowadzenie 10:8. Co więcej, dzięki dobrej grze obronnej zabrzanie nie tylko utrzymali przewagę do ostatnich sekund pierwszej połowy, ale nawet zdołali ją powiększyć do 13:10.

Tarnowianie znów przespali pierwsze minuty drugiej połowy i tablica zegarowa wskazywała już 16:10 dla Górników. Wtedy jednak, wzorem pierwszej odsłony gry, znów zaczęli trafiać seriami, wywalczając w 42. minucie remis 17:17. Tego było jednak na rozpędzonych zabrzan, którzy znów, w dużej mierze dzięki kapitanowi, wyższli na prowadzenie 23:19. I choć gospodarze zerwali się w ostatnich kilkudziesięciu sekundach do walki, ostatecznie mecz zakończył się wygraną zabrzan 25:22.

Po spotkaniu rozegrano jeszcze dodatkowe 10 minut, których już nie liczono do protokołu. Zabrzanie trafiali seriami, wygrywając „dogrywkę” 7:3, głównie dzięki bramkom rozgrywających.

Grupa Azoty SPR Tarnów – NMC Górnik Zabrze 22:25 (10:13)

Tarnów: Małecki, Ciochoń, Liljestrand – Tokuda 6, Majewski 1, Sanek 1, Lazarowicz 2, Kowalik, Wajda 1, Dadej 1, Kuźdeba 1, Pedryc 2, Mróz, Kniazeu 1, Mrozowicz 2, Klamrzyński, Yoshida 2. Trener: Patrik Liljestrand

Kary: 4 minuty (Pedryc, Mrozowicz)

NMC Górnik: Kazimier, Skrzyniarz – Bondzior, Bis 4, Tomczak 7, Łyżwa 1, Czuwara 3, Gliński 1, Gogola 2, Kondratiuk, Adamuszek 1, Dudkowski 5, Buszkow 1. Trenr: Marcin Lijewski

Kary: 4 minuty (Czuwara, Adamuszek)