Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 września 2016

Oświadczenie Gwardia Opole

Spółka Gwardia Opole S.A., odpowiadając na niezrozumienie sytuacji prawnej i organizacyjnej w jakiej się znajduje, postanowiła o zmianie zarówno nazwy samej spółki, jak i zmiany marki pod którą będzie występowała w PGNiG Superlidze drużyna piłkarzy ręcznych z Opola.

W ostatnich tygodniach ukazały się artykuły i komentarze, w których łączono Gwardię Opole S.A. z Gwardią Opole Sp. z o.o.. Tymczasem są to dwa odrębne i niezależne od siebie podmioty. Niezależne kapitałowo, organizacyjnie i personalnie, niezależne pod każdym względem.

Gwardia Opole Sp. z o.o. występowała w Superlidze w sezonie 2015-2016 i pomimo utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej nie wystąpiła o licencję na sezon 2016-2017. Natomiast Gwardia Opole S.A. (od dziś KPR GO S.A.) jest nowo powstałym klubem, założonym w 2016 roku, który nie posiada żadnej historii sportowej. Gwardia Opole S.A.(od dziś KPR GO S.A.) wystąpiła o licencję na grę w zawodowej PGNiG Superlidze w sezonie 2016-2017 i taką licencję, na transparentnych i równych zasadach, otrzymała.

W tym miejscu należy wyjaśnić, iż regulamin PGNiG Superligi, jako ligi zawodowej, przewiduje dwa tryby licencyjne. Pierwszy połączony z wynikiem sportowym, gdzie o licencję mogą ubiegać się kluby którym wynik sportowy to umożliwia tj. drużyny które utrzymały się w najwyższej lidze lub uzyskały do niej awans sportowy. W tej grupie mogłaby się znaleźć Gwardia Opole Sp. z o.o., jednak podmiot ten nie złożył wniosku licencyjnego. Drugim trybem uzyskania licencji jest tzw. „Dzika Karta”. Licencję w tym trybie może uzyskać każdy klub sportowy, pod warunkiem spełniania stawianych kryteriów przez ligę zawodową, bez względu na historię sportową. Wniosek w tym trybie złożyła Gwardia Opole S.A.(od dziś KPR GO S.A.) Wniosek Gwardii Opole S.A. (od dziś KPR GO S.A.) został pokryty gwarancjami finansowania, podpisanymi kontraktami z kadrą zawodników oraz klub uzgodnił z PGNiG Superligą warunki uiszczenia opłaty licencyjnej. Powyższe pozwoliło uzyskać pozytywną decyzję w sprawie licencji dla Gwardii Opole S.A. (od dziś KPR GO S.A.) na sezon 2016-2017.

Należy podkreślić, iż scenariusz „dzikiej karty” był możliwy wyłącznie z uwagi na powołanie ligi zawodowej PGNiG Superliga. Tylko poprzez „dziką kartę” w ramach ligi zawodowej możliwy był udział nowo powstałego klubu od razu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oprócz Gwardii Opole S.A. (od dziś KPR GO S.A.) z możliwości takiej skorzystały dwa inne kluby z Gdańska i Mielca. Według stanu wiedzy Gwardii Opole S.A.(od dziś KPR GO S.A.), wszystkie wnioski o Dziką Kartę złożone na sezon 2016-2017, które spełniały kryteria formalne zostały pozytywnie rozpatrzone. Tryb Dzikiej Kraty jest dostępny dla każdego klubu piłki ręcznej w Polsce.

Dzisiaj, z perspektywy ostatnich publikacji i komentarzy, w szczególności z ogólnego niezrozumienia powyższej zaprezentowanej sytuacji, Gwardia Opole S.A.(od dziś KPR GO S.A.)przyznaje, iż decyzja o korzystaniu z nazwy poprzednich klubów z Opola była błędem. Chociaż z marki Gwardia Opole korzystają kluby Judo, kajakowy i piłki nożnej, należy wyjaśnić, iż w chwili składania aplikacji do ligi zawodowej za decyzją o korzystaniu z marki Gwardia Opole przemawiały głównie prośby kibiców piłki ręcznej, z którymi KPR GO S.A. chciałby mieć jak najlepsze relacje. Należy dodać, iż prawo do korzystania z nazwy Gwardia Opole było przedmiotem stosownej umowy zawartej ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy „Gwardia” w Opolu, co również wskazuje na odrębność Gwardii Opole S.A.(od dziś KPR GO S.A.)

Aktualnie, z uwagi na trwające w mediach dyskusje, które szkodzą budowie Klubu piłki ręcznej w Opolu, zapadła decyzja o zmianie nazwy i marki Klubu. Pragniemy poinformować, iż po zarejestrowaniu zmian Spółka zarejestrowana jest pod nazwą KPR GO S.A., a drużyna w PGNiG Superlidze będzie występowała pod nazwą „KPR Gwardia Opole”. Decyzja o zmianie marki ma na uwadze ochronę wizerunku Klubu i piłki ręcznej w Opolu oraz zmierza do zachowania transparentności Klubu dla obecnych i potencjalnych sponsorów.

Mając na uwadze dotychczasowe nieprecyzyjne przedstawianie sytuacji Gwardii Opole S.A. (od dziś KPR GO S.A.) informujemy, iż dalsze rozpowszechnianie nieprawdziwych twierdzeń o następstwie prawnym po Gwardii Opole Sp z o.o. lub Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Klub Sportowy „Gwardia” w Opolu oraz Stowarzyszeniu KS „Gwardia” Opole spotkają się ze stosownymi krokami prawnymi zmierzającymi do ochrony wizerunku naszego Klubu i osób z nim współpracujących. Klub KPR GO S.A. nie posiada żadnych zobowiązań finansowych względem zawodników poprzednich klubów z Opola. Jednocześnie deklarujemy wszelką pomoc tym zawodnikom w walce o swoje prawa.

Z wyrazami szacunku

Zarząd KPR Gwardia Opole

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: