Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 czerwca 2023

Paweł Krupa w Zagłębiu

Kolejny transfer w męskiej drużynie piłkarzy ręcznych. Do Zagłębia dołącza Paweł Krupa. Nowy zawodnik Miedziowych związał się z klubem umową na dwa lata.

Lewy rozgrywający urodził się w Szczecinie 24 października 1989 roku i od początku swojej kariery związany był z klubami ze swojego rodzimego miasta. Wychowanek Kusego Szczecin w 2007 roku został zawodnikiem Pogoni, z którą przeszedł drogę od drugiej ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której zadebiutował w 2009 roku i niemal w każdym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem Portowców. W sezonie 2016/2017 wystąpił w 28 meczach i zdobył 111 bramek, co było drugim najlepszym wynikiem w szczecińskiej drużynie.

Paweł Krupa ma za sobą występy w seniorskiej reprezentacji Polski, w której zadebiutował 13 czerwca 2018 w meczu towarzyskim z Hiszpanią. Nowy rozgrywający Zagłębia wystąpił także w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020, w których rozegrał dwa spotkania.

W sezonie 2014/2015 zajął ze szczecińskim klubem historyczne czwarte miejsce, dzięki czemu zagrał w dwóch meczach Pucharu EHF z węgierskim Csurgói KK, w których zdobył sześć bramek.

Paweł Krupa ma 33 lata i występuje na pozycji lewego rozgrywającego. W minionym sezonie zdobył 82. bramki w 25. meczach.

Paweł Krupa to kolejny zawodnik, który dołączył do Zagłębia przed nowym sezonem PGNiG Superligi Mężczyzn. Wcześniej klub zakontraktował skrzydłowego, Dawida Krysiaka, również byłego zawodnika szczecińskiej Pogoni.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: