Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 listopada 2017

Przysiek show

 
Szczypiorniści Zagłębia Lubin wygrali 36:26 (19:12) ze Spójnią Gdynia. Miedziowi zgarnęli cztery punkty i zaliczyli awans w tabeli! Do wygranej gospodarzy poprowadził rozgrywający Dawid Przysiek.
 
Lubinianie od początku byli bardzo skupieni, mając w pamięci dwa ostatnie mecze. Po pięciu minutach gry było 3:1 dla Zagłębie. W ósmej minucie mieliśmy 7:3, a połowę bramek (po 3) zdobyli Przemysław Mrozowicz i Arkadiusz Moryto. Po stronie przyjezdnych tyle trafień miał też Rafał Jamioł, ale jego drużyna musiała odrabiać straty. Ambicji gościom odmówić nie można, jednak to gospodarze nadawali ton grze i powiększali swoją przewagę, która wynosiła już bramek – 10:5. Ozdobą meczu była wrzutka Dawida Przysieka do Arkadiusza Moryto w 16. minucie spotkania. Gdynianie nie zamierzali składać broni i w krótkim czasie wynik minus pięć zniwelowali do dwóch trafień. Na szczęście dla miedziowych ich przestój nie trwał zbyt długo, kolejne piłki odbijał Patryk Małecki i jeszcze przed przerwą lubinianie nie dość, że odzyskali przewagę z początku meczu, to jeszcze ją powiększyli. Do przerwy było 19:12.
 
W drugiej połowie na pierwszą bramkę czekaliśmy blisko trzy minuty, zdobył ją Oleksandr Kyrylenko. W 35. minucie czerwoną kartkę za faul na Tomaszu Pietruszko ujrzał Rafał Jamioł, trzy minuty później zawodnik, który był faulowany również otrzymał czerwoną kartkę, jednak w przeciwieństwie do swojego przeciwnika z gradacji kar. Miedziowi w 40. minucie osiągnęli dziesięciobramkową przewagę – 25:15, a znakomite zawody rozgrywał Dawid Przysiek. Lubinianie bawili się grą i zdobywali kolejne bramki, zwyciężając ostatecznie bardzo pewnie różnicą dziesięciu bramek.
 
MVP meczu: Dawid Przysiek (Zagłębie)
MKS Zagłębie Lubin – Spójnia Gdynia 36:26 (19:12)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Bondzior 2, Przysiek 9, Kużdeba 1, Mrozowicz 4, Pawlaczyk, Szymyślik 1, Czuwara 3, Pietruszko 1, Moryto 7, Dawydzik 3, Da Silva Mollino 2.
Spójnia: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk – Lisiewicz 2, Ćwikliński 1, Męczykowski , Kamyszek 2, Jamioł 3, Krawczenko , Rychlewski 5, Brukwicki 1, Kyrylenko 4, Marszałek 3, K. Pedryc 1, P. Pedryc 4, Dworaczek.
Sędziowie: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołoniewicz, Delegat: Zbigniew Tarczykowski
Statystyki TUTAJ

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: