Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 sierpnia 2021

Stas Skube w Kielcach od 2022!

Słoweniec Staš Skube będzie nowym zawodnikiem drużyny Łomża Vive Kielce! Kontrakt środkowego rozgrywającego wejdzie w życie od sezonu 2022/2023 i będzie obowiązywał przez trzy lata.Staš Skube to 31-letni środkowy rozgrywający, występujący obecnie w drużynie Mieszkowa Brześć. Wcześniej Słoweniec bronił barw m.in. Vardaru Skopje oraz Picku Szeged, a przygodę z piłką ręczną rozpoczął w Trimo Trebnje.

Łomża Vive Kielce w ostatnich latach regularnie mierzyła się z zespołami, w których występował Skube, więc kieleccy kibice z pewnością zapamiętali tego playmakrea. Po pierwsze, jego kolejne gole skutecznie utrudniały życie naszym zawodnikom, w zeszłym sezonie Słoweniec w dwumeczu z Mistrzami Polski trafił aż 10 razy (w całej edycji Ligi Mistrzów 2020/21 zdobył 54 bramki). Ponadto Skube na tle kolegów wyróżnia się dość niskim wzrostem (mierzy 179 cm). Jego głównymi atutami są zatem zwrotność, szybkość i kreatywność.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu podpisania kontraktu! Łomża Vive Kielce to bardzo ambitny zespół, z bardzo dobrymi zawodnikami oraz trenerem. Wszyscy znamy także kieleckich kibiców. Biorąc to pod uwagę, decyzja o przenosinach była bardzo łatwa. Mam nadzieję, że pomogę klubowi osiągnąć wszystkie cele w polskiej lidze oraz w Lidze Mistrzów. Z kim bym nie rozmawiał o Łomża Vive Kielce, każdy mówił mi tylko dobre rzeczy, więc już nie mogę się doczekać bycia częścią tej drużyny. W tym roku będę grał jeszcze w Brześciu. W sporcie to normalne, że zawodnicy zmieniają kluby i miejsca zamieszkania, więc póki nie przeniosę się do Kielc, będę walczył z całych sił za Mieszkow. Potem będę robił to samo dla Was! – komentuje Skube. 

Staša traktuję jako kolejne poważne wzmocnienie zespołu od sezonu 2022/2023. Jest to doświadczony zawodnik, który bardzo dużo widzi na boisku i bardzo się cieszę, że wybrał naszą ofertę i chce z nami wrócić do Final Four Ligi Mistrzów – dodaje Prezes Bertus Servaas.

Staš Skube podpisał z Łomża Vive Kielce trzyletni kontrakt, który wejdzie w życie od startu sezonu 2022/2023. Słoweniec do Kielc przejdzie na zasadzie wolnego transferu.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: