Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 listopada 2016

DUJSZEBAJEW PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT DO 2020 ROKU

Talant Dujszebajew poprowadzi reprezentację Polski piłkarzy ręcznych do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Nową umowę podpisali dzisiaj w Warszawie prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz szkoleniowiec kadry narodowej. Dotychczasowy kontrakt selekcjonera wygasa z końcem listopada.
– Fakt, że będziemy kontynuować współpracę z trenerem Dujszebajewem nie ulegał wątpliwości ani przez chwilę. Przed selekcjonerem trudne zadanie – zmiana pokoleniowa w kadrze i tworzenie nowej drużyny. Przed reprezentacją także duże wyzwania – przede wszystkim wywalczenie kwalifikacji do kolejnych turniejów rangi mistrzowskiej, a docelowo do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. W najbliższym  czasie szkoleniowcowi potrzebne będą przede wszystkim konsekwencja, cierpliwość i zaufanie – także kibiców i ekspertów mówi prezes Andrzej  Kraśnicki.
– Dziękuję za zaufanie. Prowadzenie polskiej reprezentacji to dla mnie – co zawsze podkreślam – ogromny zaszczyt. Mamy przed sobą jasne cele. Zrobię wszystko, co w mojej mocy by zrealizować powierzone mi zadania. podkreśla Talant Dujszebajew.
Talant Dujszebajew  to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników i trenerów w historii piłki ręcznej. Od 2014 roku prowadzi drużynę Vive Tauron Kielce,  z którą trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski i triumfował w Lidze Mistrzów. Reprezentację Polski prowadzi od lutego 2016 roku. Pod jego wodzą Biało-czerwoni wywalczyli awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęli 4. miejsce. Zakwalifikowali się też  do finałów mistrzostw świata 2017 we Francji.2

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: