Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 maja 2024

V edycja SMS CUP już w ten weekend. Poznaliśmy drabinkę turniejową

W V edycji SMS CUP wystąpią 3 zespoły SMS ZPRP oraz Port Service Wybrzeże Gdańsk. Turniej odbędzie się w profesjonalnej oprawie, a jego celem jest promocja talentów piłki ręcznej oraz przybliżenie młodym zawodnikom standardów ligi zawodowej. Zwycięzca turnieju otrzyma również akces do gry w Lidze Centralnej.

W turnieju rozgrywanym 18-19 maja w Płocku wezmą udział cztery zespoły. Będą to trzy placówki pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce: Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Płocka, Kwidzyna i Kielc oraz drużyna Port Service Wybrzeże Gdańsk. 

Najbliższa edycja SMS CUP odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego. Na najlepszy zespół czekać będzie trofeum – przechodni puchar ufundowany przez Prezydentów Miast Płocka i Kielc, który aktualnie jest w posiadaniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kielce (zwycięzca poprzedniej edycji). Jedna z drużyn, która zajmie najwyższe miejsce w V edycji turnieju, otrzyma możliwość przystąpienia do rozgrywek Ligi Centralnej w sezonie 2024/2025. 

SMS CUP odbędzie się w formule FINAL4. 14 maja w Warszawie rozlosowano pary, które spotkają się ze sobą w półfinale. Rywalizacja w ramach SMS CUP rozpocznie się w sobotę, 18 maja o godz. 15:00. Turniej zainauguruje mecz pomiędzy SMS ZPRP Płock a SMS ZPRP Kielce. Tego samego dnia SMS ZPRP Kwidzyn zmierzy się z Port Service Wybrzeżem Gdańsk. Drużyny staną naprzeciw siebie o godz. 17:00.

Dla młodych zawodników będzie to przedsmak pierwszego finałowego meczu pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Industrią Kielce, który będzie miał istotny wpływ na losy Mistrzostwa Polski. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 19 maja o godzinie 15:00. 

Zanim jednak odbędzie się hitowy mecz, w niedzielny poranek do rywalizacji ponownie przystąpią zespoły w SMS CUP. Najpierw o godz. 09:00 zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce w turnieju. Następnie o godz. 11:00 będzie miał miejsce finał, w którym zmierzą się ze sobą dwie zwycięskie drużyny z sobotnich spotkań. 

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w płockiej ORLEN Arenie. Rozgrywki odbędą się w standardzie znanym ze spotkań ORLEN Superligi. Zawodnicy rozegrają spotkania na sportowej podłodze elastycznej Teraflex, a partnerzy wydarzenia będą eksponowani na bandach LED. Dla kibiców, którzy chcą na żywo śledzić zmagania młodych szczypiornistów w ORLEN Arenie wstęp wolny.

Transmisja spotkań odbędzie się na profilach ORLEN Superligi i Handball Polska na Facebooku i YouTubie. 

Harmonogram spotkań SMS CUP:

Sobota (18 maja 2024)

15:00 – SMS ZPRP Płock – SMS ZPRP Kielce

17:00 – SMS ZPRP Kwidzyn – Port Service Wybrzeże Gdańsk

Niedziela (19 maja 2024)

09:00 – mecz o 3. miejsce

11:00 – finał

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: