Pora wybrać najlepszego zawodnika ORLEN Superligi w maju! Kibice przez najbliższe dwa dni mogą głosować na swojego faworyta. Partnerem głosowania jest firma Balticus Polska.

Trójkę nominowanych wybrali nasi eksperci piłki ręcznej z Interii Sport, Polsatu Sport i Przeglądu Sportowego. W głosowaniu kibiców startują Alex Dujshebaev (Industria Kielce), Jakub Moryń (Netland MKS Kalisz) i Piotr Jędraszczyk (Industria Kielce).
Nominacja Interii Sport:
Alex Dujshebaevi (Industria Kielce): Hiszpan pożegnał się z ORLEN Superligą w kapitalnym stylu. Przygotował rewelacyjną formę na finały z Orlen Wisłą Płock. W pierwszym spotkaniu zanotował cztery gole i sześć asyst. W drugim pojedynku wziął ciężar ofensywnej gry na własne barki. Pokazał jeszcze raz, dlaczego przez dziewięć sezonów zapracował na miano jednego z najlepszych graczy w historii polskiej ligi. Zdobył dziesięć goli. Był nieuchwytny dla rywali. W nowym sezonie będzie grał w VfL Gummersbach.
Nominacja Polsatu Sport:
Jakub Moryń (Netland MKS Kalisz): Maj 2026 dobrze zapamięta nie tylko środkowy rozgrywający, ale cały NETLAND MKS. To był dla kaliszan najlepszy możliwy finisz sezonu. Więcej wycisnąć się nie dało. Faza zasadnicza – 7. miejsce, w majówkę – rozbity MMTS w Kwidzynie, tydzień później – w kość w Głogowie dostał Chrobry. W efekcie 5. lokata, czyli najlepszy wynik w historii występów klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. 29-letni Jakub Moryń był w tych spotkaniach swoją najlepszą wersją – łącznie zdobył aż 17 bramek. Sezon zakończył z okrągłą setką goli i 140 asystami.
Nominacja Przeglądu Sportowego:
Piotr Jędraszczyk (Industria Kielce): Środkowy Industrii Kielce był jednym z najlepszych zawodników nowego mistrza Polski w finałowych starciach z Wisłą. Zwłaszcza w pierwszym spotkaniu w Orlen Arenie pokazał, że jest w stanie rywalizować z zawodnikami na poziomie Ligi Mistrzów. Rzucał, podawał, stwarzał sytuacje rzutowe kolegom. Widać, że dobre występy w kadrze przeciwko Austrii go uskrzydliły.
Głosować można na FACEBOOKU ORLEN Superligi! Głosujemy do czwartku (4 czerwca) do godz. 13:00.
Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany ORLEN Superlidze zegarek od firmy Balticus.




