Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 31 maja 2024

Wybierz Gracza Maja!

W maju rywalizacja na parkietach ORLEN Superligi była niezwykle zacięta, a wybór najlepszego zawodnika miesiąca był dla ekspertów prawdziwym wyzwaniem. Eksperci do tytułu Gracza Maja nominowali: Arkadiusza Moryto, Mirko Alilovicia i Gergo Fazekasa. Partnerem głosowania jest firma Balticus.

Trójkę nominowanych wybrali nasi eksperci piłki ręcznej z Przeglądu Sportowego, Interii Sport i Polsatu Sport. W głosowaniu kibiców startują Arkadiusz Moryto (Industria Kielce), Mirko Alilović (ORLEN Wisła Płock) i Gergo Fazekas (ORLEN Wisła Płock).

Nominacja Przegląd Sportowy:

Arkadiusz Moryto (Industria Kielce): Mimo nieudanego dla Industrii Kielce maja, skrzydłowy był wyróżniającą się postacią zespołu. W Final Four Pucharu Polski zdobył osiem bramek, w rewanżu o mistrzostwo Polski trafił siedem razy przy bardzo wysokiej skuteczności i nie zawodził też w rzutach karnych (także w rewanżu z Magdeburgiem w ćwierćfinale LM). Dodatkowo za Morytą przemawia duży wkład w awans reprezentacji Polski do MŚ po dwumeczu ze Słowacją. 

Nominacja Interia Sport:

Mirko Alilović (ORLEN Wisła Płock): Niemal przez cały sezon musiał przyjmować krytykę ze strony fanów płockiego klubu, że nie gra na miarę oczekiwań. Doświadczony Chorwat błysnął w decydującym momencie sezonu. Na wyższy poziom wszedł w kwietniu, ale najlepsze przygotował na spotkania o trofea. Na początku maja zatrzymał Industrię Kielce w finale ORLEN Pucharu Polski w Kaliszu. Świetną dyspozycję pokazał w rywalizacji o mistrzostwo ORLEN Superligi. Chociaż w meczach lepiej bronił Andreas Wolff, to 37-latek wykazał się kunsztem w zatrzymywaniu karnych. W Płocku odbił aż cztery próby rywali. W Kielcach trzy, ale dwie bardzo dużej wagi. Najpierw wyczuł intencję Benoita Kounkouda, który mógł dać zwycięstwo Kielcom. A w ostatniej, decydującej o tytule, zatrzymał Dylana Nahiego. Teraz może być tylko noszony na rękach.

Nominacja Polsat Sport:

Gergo Fazekas (ORLEN Wisła Płock): Maj był bardzo udanym miesiącem dla węgierskiego zawodnika ORLEN Wisły Płock. Bramki w niezwykle ważnych momentach, nerwy ze stali i niezwykły polot w dokonywanych wyborach w rozegraniu. Gergo Fazekas otrzymał również dwie statuetki w prestiżowym plebiscycie Gladiatorów w kategoriach Odkrycie oraz Środkowy Rozgrywający Sezonu.

Głosować można na FACEBOOKU ORLEN Superligi! Głosujemy do poniedziałku (3 czerwca) do godz. 12:00. 

Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany ORLEN Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: