Już jutro o godz. 18:00 PGE Wybrzeże Gdańsk rozegra drugi mecz o brązowy medal ORLEN Superligi. W ERGO Arenie Gdańszczanie podejmą Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski i staną przed szansą wywalczenia pierwszego ligowego medalu od 25 lat. Transmisja spotkania w Polsat Sport 2.

Wtorkowe spotkanie będzie wyjątkowe nie tylko ze względów sportowych. W ERGO ARENIE pojawi się już na pewno ponad 6000 kibiców, a liczba ta stale rośnie, co oznacza rekord frekwencji ORLEN Superligi.
– To, że na trybunach pojawi się ponad 6000 kibiców, to dla nas coś naprawdę wyjątkowego i najlepsza nagroda za cały sezon ciężkiej pracy. To pokazuje, że nasza postawa na parkiecie podoba się ludziom, a Gdańsk na nowo zakochuje się w piłce ręcznej – mówi Będzikowski.
Wybrzeże doskonale zdaje sobie sprawę, że rywalizacja nie została jeszcze rozstrzygnięta. Ostrovia w ostatnich latach wielokrotnie udowadniała swoją wartość, a mecze pomiędzy obiema drużynami niemal zawsze dostarczały ogromnych emocji. Kapitan zespołu, Rafał Stępień, podkreśla jednak, że drużyna jest gotowa na wyzwanie:
– Kibice mogą spodziewać się Wybrzeża głodnego zwycięstwa, Wybrzeża z charakterem do walki od pierwszej do ostatniej minuty. Odpowiednie nastawienie będzie kluczem. W pierwszym meczu potrafiliśmy zachować koncentrację i spokój, szczególnie w trudniejszych momentach i to było naszą siłą.
Historyczna szansa
Przed PGE Wybrzeżem Gdańsk jeden z najważniejszych meczów ostatnich lat. Stawką jest nie tylko medal ORLEN Superligi, ale również zapisanie się w historii klubu. Po srebrnym medalu Pucharu Polski Gdańszczanie stoją przed szansą wywalczenia pierwszego ligowego medalu od ćwierć wieku.
Początek meczu PGE Wybrzeże Gdańsk – Rebud KPR Ostrovia już jutro o godz. 18:00. Transmisja spotkania w Polsat Sport 2.




