-:-

Dodano: 23 lutego 2024

Festiwal strzelecki płocczan z Kwidzynem

W sobotni wieczór – 23 lutego ORLEN Wisła Płock walczyła przed własną publicznością z MMTS Kwidzyn w spotkaniu 22. serii ORLEN Superligi. Płocczanie po istnym gradzie bramek zwyciężyli – 44:22, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera w polskiej lidze.

I połowa

Wynik spotkania 22. serii ORLEN Superligi otworzyli Nafciarze po trafieniu Tina Lucina. Następnie pierwszą bramkę dla gości zdobywał Robert Kamyszek, a wkrótce po tym karę dwóch minut otrzymał Wiktor Jankowski i z podyktowanego rzutu karnego po raz drugi na listę strzelców wpisał się Tin Lucin. W kolejnej akcji dla Kwidzyna ponownie punktował Robert Kamyszek, na co szybko i skutecznie golem odpowiedział Tin Lucin. Po przechwycie z kontry nie mylił się Lovro Mihić, a chwilę później ze skrzydła celny rzut dla płocczan oddawał także Filip Michałowicz. W 5. minucie rywalizacji z koła trafiał Wiktor Jankowski, po czym dla płocczan bramkę dopisał Miha Zarabec. Następnie z dobitki po „siódemce” gola zdobywał Mateusz Kosmala, natomiast w szeregach Wiślaków na listę strzelców wpisał się Dmitrii Zhitnikov. Wkrótce po tym na ławkę kar odesłany został Dawid Dawydzik, a z linii 7. metra Mirko Alilovicia pokonał Mateusz Kosmala. Mimo gry w osłabieniu piłkę pomiędzy słupkami Kwidzyna umieścił Miha Zarabec, po czym do płockiej bramki trafiał Michał Potoczny.

Chwilę później dystans do miejscowych zmniejszył Bogdan Cherkashchenko, na co szybko i skutecznie drugą bramką z rzędu odpowiedział Miha Zarabec. Po trzech nieudanych akcjach gości na listę strzelców wpisywał się dwukrotnie Abel Serdio oraz jednokrotnie Dawid Dawydzik. Następnie podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Mateusz Kosmala, a dla płocczan punktował Dmitrii Zhitnikov. W 20. minucie spotkania bramkę dla kwidzynian dopisał Alan Guziewicz.

Następnie 14. trafienie dla gospodarzy zdobywał Miha Zarabec, a po błędzie MMTS Kwidzyn, na listę strzelców wpisywał się także Kiryl Samoila. W kolejnym ataku pozycyjnym swoją szansę wykorzystał Wiktor Jankowski, na co szybko i skutecznie odpowiedział Lovro Mihić. Chwilę później po stracie przyjezdnych dystans do nich powiększał Marcel Sroczyk. Widząc co się dzieje na parkiecie o czas poprosił trener Kwidzyna – Bartłomiej Jaszka. Po wznowieniu z dystansu nie mylił się Filip Jarosz, natomiast dla Niebiesko-biało-niebieskich punktowali kolejno Michał Daszek, Marcel Sroczyk oraz Przemysław Krajewski. Chwilę później Mirko Alilovicia pokonał Wiktor Jankowski, a dla płocczan bramkę zdobywał Dawid Dawydzik. W 28. minucie rywalizacji na listę strzelców wpisał się Kiryl Samoila, a wkrótce po tym trafieniem wtórował mu Lovro Mihić. Na niecałą minutę przed końcem o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie wynik pierwszej połowy ustanowił Dmitrii Zhitnikov zamykając wynik na stanie 24:12 dla Nafciarzy.

II połowa

Pierwszą bramkę w drugiej połowie rzucił Tin Lucin, a po stracie gości trafiał także Michał Daszek. Następnie gola z koła zdobywał Dawid Dawydzik, a niemoc strzelecką Kwidzyna przełamał Robert Kamyszek, który chwilę później odesłany został na ławkę kar. W 35. minucie rywalizacji podyktowany rzut karny wykorzystał Tin Lucin, na co szybko i skutecznie odpowiedział Bogdan Cherkahschenko. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Dawid Dawydzik, po czym Marcela Jastrzębskiego pokonał Patryk Grzenkowicz. Wkrótce po tym karę 2 minut otrzymał Ryszard Landzwojczak, a dla płocczan punktował Tin Lucin. Następnie wykluczony z gry został Dawid Dawydzik, a dystans do gospodarzy zmniejszył Wiktor Jankowski.

Chwilę później padł gol autorstwa Gergo Fazekasa, a po błędzie gości do pustej bramki trafiał Lovro Mihić. W 44. minucie meczu na ławkę kar odesłany został Ryszard Landzwojczak, po czym dystans do Kwidzyna powiększył Michał Daszek. Grający w osłabieniu przyjezdni stracili piłkę, co skrzętnie wykorzystał Lovro Mihić zdobywają 34. trafienie wykluczając przy tym Michała Potocznego. Mimo tego drogę do płockiej bramki odnalazł Mateusz Kosmala, a wkrótce po tym Łukasza Zakretę pokonał Tin Lucin. Następnie o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie dla gospodarzy punktował Abel Serdio, natomiast dla gości to samo uczynił Bogdan Cherkahschenko. W 49. minucie rywalizacji piłkę w płockiej bramce umieścił Robert Kamyszek, na co szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Kiryl Samoila.

W kolejnej akcji Marcela Jastrzębskiego pokonał Patryk Grzenkowicz, po czym gola zdobywał Dmitrii Zhitnikov. Chwilę później dla MMTS Kwidzyn trafiał drugi z rzędu Patryk Grzenkowicz, a wśród płocczan swoją szansę w ataku wykorzystał Abel Serdio. Na 5 minut przed końcem 40. gola dla Niebiesko-biało-niebieskich dopisał Dmitrii Zhitnikov. Następnie dystans do gości do 20 bramek powiększył Kiryl Samoila, po czym dla kwidzynian punktował Patryk Grzenkowicz. Wkrótce po tym na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kiryl Samoila, a w wyniku straty gości trafiał również Dmitrii Zhitnikov zamykając wynik spotkania na stanie – 44:22.

ORLEN Wisła Płock (24:12) 44:22 MMTS Kwidzyn

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 3, Zarabec 4, Lucin 7, Sroczyk 2, Serdio 4, Susnja, Samoila 6, Michałowicz 1, Fazekas 1, Krajewski 1, Perez, Dawydzik 4, Mihić 5, Zhitnikov 6.

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Matlęga, Chruściel – Kosmala 4, Grzenkowicz 4, Kamyszek 4, Jankowski 4, Cherkashchenko 3, Guziewicz 1, Jarosz 1, Potoczny 1, Lewczyk, Welcz, Landzwojczak.

ORLEN Wisła Płock (4 min kar) : MMTS Kwidzyn (10 min kar)