-:-

Dodano: 26 października 2023

LM: Premierowe zwycięstwo Nafciarzy w Lidze Mistrzów

W meczu 6. kolejki rywalizacji w EHF Champions League ORLEN Wisła Płock zmierzyła się z drużyną RK Celje Pivovarna Lasko. Spotkanie zakończyło się 5-bramkowym zwycięstwem Nafciarzy – 30:25, dzięki czemu płocczanie dopisali premierowe 2 punkty w tabeli Ligi Mistrzów.

I połowa

Wynik 6. serii spotkania po prawie 6 minutach gry bramką otworzył Dawid Dawydzik, po czym drugie trafienie dla płocczan dołożył Dmitrii Zhitnikov. Następnie po interwencji bramkarskiej Mirko Alilovicia na 3-bramkowe prowadzenie wyprowadził Dmitrii Zhitnikov. W kolejnym ataku pozycyjnym goście popełnili błąd, co wkrótce skrzętnie wykorzystał Tomas Proch. Przy stanie 4:0 dla Wiślaków o czas poprosił trener drużyny gości – Alem Toskić. Po wznowieniu jego podopieczni stracili piłkę, a na listę strzelców wpisał się Michał Daszek. Premierowa bramka dla Celje padła dopiero po 9 minutach, a zdobył ją z podyktowanego rzutu karnego Mitja Janc.

W następnej akcji 2 minutowe wykluczenie otrzymał Stefan Żabić, a przyznaną przez sędziów „siódemkę” wykorzystał Przemysław Krajewski. Z kolei gościom nie udało się przełamać płockiej linii obrony, a rzut karny skutecznie wyegzekwował ponownie Przemysław Krajewski wyprowadzając swój zespół na 6-bramkowe prowadzenie. Chwilę później Wiślacy przechwycili piłkę, po czym dla Niebiesko-biało-niebieskich punktował Tomas Piroch. Następnie drugą bramkę dla zespołu gości z 7. metra zdobył Mitja Janc, na co celnie z dystansu odpowiedział Tin Lucin. Kolejny atak drużyny przyjezdnej zakończył się trafieniem, a jego autorem był po raz trzeci Mitja Janc. 10. gola dla Nafciarzy zanotował Dmitrii Zhitnikov, po czym celny strzał dołożył również Tomas Piroch. Chwilę później na listę strzelców wpisali się kolejno Tadej Mazej oraz Stefan Żabić.

Ostatnie 10 minut pierwszej połowy celnym strzałem z koła rozpoczął Dawid Dawydzik, natomiast dla Celje punktował Mai Marguc. Kolejna akcja zarówno dla płocczan i Słoweńców zakończyła się niepowodzeniem. Następnie za brutalny faul na Gergo Fazekasie czerwoną kartkę ujrzał Stefan Żabić, a z 7. bramkarza drużyny przyjezdnej pokonał Przemysław Krajewski. Chwilę później podyktowany rzut karny wykorzystał również Mitja Janc, po czym bramkę dla gospodarzy zdobył Dawid Dawydzik. W kolejnym ataku pozycyjnym ponownie na listę strzelców wpisał się Mitja Janc, a po przestrzelonej sytuacji gospodarzy punkt dołożył Ante Ivanković. Następnie drugi raz z rzędu trafiał płocki kołowy, a po odnotowanej stracie przez zespół przyjezdnych celnie trafiał Miha Zarabec, na co szybko odpowiedział Mitja Janc. Po błędzie gospodarzy w ataku swoją szansę wykorzystał Grega Krecić, po czym na niecałą minutę przed końcem pierwszą połowy o przerwę poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu gola dla Niebiesko-biało-niebieskich zdobył Tin Lucin ustanawiając w ten sposób wynik po pierwszej części gry na 17:11 dla Nafciarzy.

II połowa

Drugą część meczu od trafienia rozpoczęła drużyna gości, na co szybko skutecznym rzutem z koła odpowiedział Dawid Dawydzik. Następnie bramkę dla Celje zdobył Tadej Mazej, po czym dla płocczan punktował Tomas Piroch. W kolejnej akcji ponownie na listę strzelców wpisał się Tadej Mazej, a wkrótce po tym piłkę w bramce rywali umieścił Dimitrii Zhitnikov. Chwilę później przyjezdni zanotowali stratę, co skrzętnie wykorzystali podopieczni trenera Sabate dopisując punkt i dodatkowo wykluczając przy tym z gry Ante Ivankovicia. W następnym ataku pozycyjnym celnie strzelał Mitja Janc, a po skutecznej obronie Gala Gaberseka w kolejnej akcji karę 2 minut otrzymał Leon Susnja. Po błędzie Nafciarzy w ofensywie na listę strzelców wpisał się Luka Perić.

W 40. minucie spotkania na ławkę kar odesłany został Leon Gregoric, po czym z koła 22. trafienie dla miejscowych zdobył Dawid Dawydzik, a po stracie drużyny z Celje płocki obrotowy punktował po raz drugi z rzędu. Następnie celny strzał zanotował Zan Korze Lesjak, po czym po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Dawid Dawydzik. Chwilę później piłkę w siatce gospodarzy umieścił Uros Milcevic, a po obitej poprzeczce przez Lovro Mihica, skutecznie akcję wykończył Mai Marguc. W kolejnym ataku pozycyjnym gola dla Wiślaków zanotował Tin Lucin, a po przestrzelonym rzucie przez Słoweńców, bramkę zdobył Gergo Fazekas wykluczając przy tym Ante Ivankovicia, po czym o czas poprosił trener gości – Alem Toskić. Po przewie jego podopieczni zgubili piłkę, co wkrótce skrzętnie wykorzystał Michał Daszek. W następnej akcji z dystansu trafiał Mitja Janc, a po pudle Dawida Dawydzika, Marcela Jastrzębskiego pokonał Zan Korze Lesjak.

Na niecałe 9 minut przed końcem o przerwę poprosił szkoleniowiec płocczan – Xavi Sabate. Po wznowieniu na listę strzelców ze skrzydła wpisał się Lovro Mihić, na co szybko odpowiedział Leon Gregorić. Następnie bramkę dla gospodarzy zdobył Gergo Fazekas, po czym piłkę w bramce Niebiesko-biało-niebieskich umieścił Vukasin Antonijević. Z kolei podyktowany przez arbitrów rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski. Chwilę później wykluczony z gry został Tomas Piroch, a z 7. metra Marcela Jastrzębskiego pokonał Luka Perić. W następnej akcji płocczanie nie zakończyli ataku powodzeniem, co skrzętnie wykorzystał Tadej Mazej. Na minutę przed końcem czas wziął trener Nafciarzy – Xavi Sabate. Po przerwie jego podopieczni wykluczyli z gry Lukę Pericia, a mecz zakończył się wynikiem 30:25 dla ORLEN Wisły Płock.

ORLEN Wisła Płock (17:11) 30:25 RK Celje Pivovarna Lasko

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 2, Zarabec 1, Lucin 3, Piroch 4, Susnja, Fazekas 2, Krajewski 4, Terzić,, Dawydzik 8, Mihić 2, Mindegia, Zhitnikov 4.

RK Celje Pivovarna Lasko:  Zaponsek, Gabersek – Matija 8, Tadej 5, Marguc 3, Korze Lesjak 2, Perić 1, Krecić 1, Antonijević 1, Ivanković 1, Gregorić 1, Milicević 1, Żabić 1.