-:-

Dodano: 31 sierpnia 2019

MMTS Kwidzyn rozpoczyna sezon od zwycięstwa

Kwidzyński MMTS nie zawiódł oczekiwań i grając przed własną publicznością rozpoczął sezon 2019/2020 od zwycięstwa. Czerwono-czarni pokonali Zagłębie Lubin 28:23. Bardzo dobre spotkanie w barwach gospodarz rozegrali Krzysztof Szczecina, który udanymi interwencjami ratował swój zespół oraz Michał Peret, który rzucił rywalom aż 10 bramek.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po bramkach Tomasza Pietruszko i Wojciecha Hajnosa wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kwidzynianie swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 4 minucie, po udanym rzucie karnym wykonanym przez Michała Potocznego.

Kwidzynianie z każdą minutą prezentowali się coraz lepiej. Skutecznie interweniował Krzysztof Szczecina, a bezbłędny pod bramką rywali był Michał Peret. Po dwóch bramkach tego ostatniego i trafieniu Kamila Kriegera czerwono-czarni wyszli na prowadzenie 6:4. Zagłębie odpowiedziało trafieniem Tomasza Pietruszko, jednak gospodarze dorzucili kolejne trzy bramki (Michał Peret i Andrzej Kryński) i po kwadransie gry prowadzili 9:5.

Mimo starań obu zespołów wypracowana przewaga utrzymała się do 24 minuty i stanu 13:9. Wówczas jednak znakomitą serię w zespole gości zaprezentował Marcel Sroczyk, którego trzy trafienia zmniejszyły istniejącą stratę do zaledwie jednej bramki – 13:12. Na więcej jednak nie pozwolili kwidzynianie, którzy zdobywając 3 bramki przy jednym trafieniu Zagłębia zakończyli pierwszą połowę meczu wynikiem 16:13.

Po przerwie oglądaliśmy dość wyrównane widowisko, a istniejąca przewaga gospodarzy wydawała się niezagrożona. Zagłębie starało się odrabiać straty, jednak chwilę później sytuacja wracała do punktu wyjścia. W 52 minucie, po kolejnym trafieniu Michała Pereta, gospodarze prowadzili już 6 trafieniami – 25:19 i tylko katastrofa mogła odebrać zwycięskie punkty Kwidzynowi. Zagłębie w końcówce zbliżyło się do MMTS na 4 trafienia – 26:22, jednak był to kres możliwości lubinian w tym spotkaniu. Bramki Michała Pereta i Andrzeja Kryńskiego (karny) potwierdziły przewagę gospodarzy, a wynik końcowy ustalił Roman Czyczykało.

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Krieger, Peret, Rosiak, Rzechowski, Kryński, Adamski, Biegaj, Potoczny, Netz, Ossowski, Guziewicz, Grzenkowicz, Landzwojczak, Przytuła.

MKS Zagłębie Lubin: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz , Kupiec , Pietruszko , Sroczyk , Dudkowski , Pawlaczyk, Mrozowicz, Gębala , Adamski, Bysiak, Bogacz, Hajnos , Chychykalo .

MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin 28:23 (16:13)