-:-

Dodano: 28 kwietnia 2024

Nafciarze powalczą o tytuł!

W ramach drugiego meczu półfinałowego ORLEN Wisła Płock walczyła przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. Dzięki wygranej 34:19 płocczanie ustanowili stan rywalizacji na 2:0 i zameldowali się w finale rozgrywek ORLEN Superligi.

I połowa

Drugi mecz półfinałowy od trafienia rozpoczął Gergo Fazekas, a wkrótce po tym pierwszą bramkę dla Zabrza zdobywał Lukas Morkovsky. Następnie na listę strzelców wpisał się drugi raz z rzędu Gergo Fazekas, po czym na ławkę kar odesłany został Dmytro Ilchenko, a z linii 7. metra Piotra Wyszomirskiego pokonał Przemysław Krajewski. W kolejnej akcji w szeregach Górnika punktował Jakub Szyszko, a chwilę później padł gol autorstwa Gergo Fazekasa i wykluczony z gry został Sebastian Kaczor.

W 11. minucie piłkę w bramce płocczan umieścił Taras Minotskyi, na co szybko i skutecznie trafieniem z kontry odpowiedział Lovro Mihić. Następnie dzięki skutecznej interwencji Mirko Alilovicia wśród Niebiesko-Biało-Niebieskich punktował ponownie Lovro Mihić. Widząc, co się dzieje na boisku o czas poprosił szkoleniowiec Górnika Zabrze – Tomasz Strząbała. Po wznowieniu dla Zabrza trafiali kolejno Dmytro Ilchenko oraz Jakub Szyszko, a na ławkę kar odesłany został Lovro Mihić. Chwilę później podyktowany rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski, natomiast w szeregach przyjezdnych celny rzut oddał Rennosuke Tokuda. W 18. minucie Piotra Wyszomirskiego pokonał Abel Serdio, a wkrótce po tym to samo uczynił Przemysław Krajewski. W kolejnej akcji bramkę zdobył Rennosuke Tokuda, na co szybko i skutecznie golem odpowiedział Przemysław Krajewski.

Dzięki obronie Mirko Alilovicia trafienie dla miejscowych dołożył także Abel Serdio. Następnie na listę strzelców wpisał się Damian Przytuła, po czym w szeregach płocczan punktował Lovro Mihić. W 25. minucie rywalizacji z linii 7. metra Mirko Alilovicia pokonał Patryk Mauer, a chwilę później z koła bramkę zdobywał Abel Serdio. W kolejnej akcji swoją szansę ataku wykorzystał Damian Przytuła, na co szybko i skutecznie odpowiedział Gergo Fazekas. Wkrótce po tym z kontry nie mylił się Dmytro Artemenko, natomiast wśród płocczan na listę strzelców wpisali się kolejno Abel Serdio oraz Leon Susnja. Następnie padł gol autorstwa Rennosuke Tokudy, a o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu wynik pierwszej połowy na 17:12 celnym rzutem ustanowił Kiryl Samoila, dzięki czemu Wiślacy do szatni zeszli z 5-bramkową przewagą.

II połowa

Drugą połowę od skutecznej interwencji rozpoczęli zarówno Mirko Alilović, jak również Kacper Ligarzewski, a pierwszą bramkę zdobywał natomiast Przemysław Krajewski. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Lukas Morkovsky, po czym dla płocczan drugi raz z rzędu punktował Przemysław Krajewski. Po dwóch nieudanych akcjach zabrzan w szeregach Nafciarzy dystans do rywali powiększyli kolejno Gergo Fazekas oraz Tomas Piroch. Chwilę później przestój strzelecki gości zakończył Dmytro Artemenko, natomiast dla miejscowych gola zdobywali Abel Serdio oraz Miha Zarabec.

Na niecałe 20 minut przed końcem o czas poprosił szkoleniowiec Górnika Zabrze – Tomasz Strząbała. Po przerwie Mirko Alilovicia pokonał Patryk Mauer, a także Damian Przytuła. Widząc, co się dzieje na boisku o przerwę poprosił następnie trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu piłkę w bramce Zabrza umieścił Kiryl Samoila, po czym na listę strzelców wpisał się Damian Przytuła. Chwilę później drugi raz rzędu w szeregach Niebiesko-Biało-Niebieskich punktował Kiryl Samoila, a wkrótce po tym trafieniem wtórował mu Przemysław Krajewski oraz Leon Susnja. W kolejnej akcji Kacpra Ligarzewskiego pokonał Kiryl Samoila, a także Abel Serdio, jak również Michał Daszek.

W 52. minucie o czas poprosił trener Górnika Zabrze – Tomasz Strząbała. Po wznowieniu karę 2 minut otrzymał Abel Serdio, a celny rzut oddał Miha Zarabec. Następnie 11-minutowy bezbramkowy przestój z linii 7. metra zakończył Patryk Mauer. Chwilę później trafienie dla płocczan dołożył Michał Daszek, a po skutecznej interwencji Mirko Alilovicia to samo uczynił Abel Serdio. W kolejnej akcji podyktowany rzut karny wykorzystał Patryk Mauer, po czym na listę strzelców wpisał się Kiryl Samoila, który ustanowił wynik końcowy na 34:19 dla Nafciarzy.

ORLEN Wisła Płock (17:12) 34:19 Górnik Zabrze

ORLEN Wisła Płock: Alilović – Daszek 2, Zarabec 2, Piroch 1, Serdio 7, Susnja 2, Samoila 5, Fazekas 5, Krajewski 7, Terzić, Mihić 3, Mindegia.

Górnik Zabrze: Ligarzewski, Wyszomirski – Przytuła 4, Mauer 4, Tokuda 3, Artemenko 2, Szyszko 2, Morkovsky 2, Ilchenko 1, Minotskyi 1, Ivanović, Krawczyk, Krępa, Kaczor.

ORLEN Wisła Płock (4 min kar) : Górnik Zabrze (4 min kar)