-:-

Dodano: 26 listopada 2019

Piotrkowianin zmusił mistrzów do wysiłku

Nie było niespodzianki w spotkaniu 13. serii PGNiG Superligi pomiędzy Piotrkowianinem i PGE Vive Kielce. Piotrkowski zespół nie musi się jednak tego meczu wstydzić. Przegrał z wielokrotnym mistrzem Polski 35:42 prezentując momentami bardzo dobrą grę.

Pierwszą bramkę rzucił Marcin Tórz, a po chwili Piotrkowianin wygrywał z PGE Vive 3:1. Zawodnicy Bartosza Jureckiego utrzymywali dystans do 20 minuty. Przy stanie 12:12 Piotrkowianin popełnił kilka błędów, które grający w 11-osobowym składzie kielczanie bezlitośnie wykorzystali. O przewadze gości zdecydowała również dobra postawa w bramce Miłosza Wałacha. Po trzydziestu minutach mistrzowie Polski wygrywali 19:15.

Po zmianie stron Piotrkowianin nadal walczył bardzo dzielnie i zmusił do wysiłku podopiecznych Talanta Dujszebajewa. Obie drużyny postawiły na atak i kibice byli świadkami aż 77 bramek. O siedem więcej rzucili przyjezdni, którzy wygrali ostatecznie 42:35.

To jest taki zespół, który nie wybacza błędów. Nam przy stanie 12:12 przytrafiło się parę pomyłek i później musieliśmy już gonić. Rzuciliśmy 35 bramek mistrzom Polski, ale straciliśmy aż 42. Teraz przed nami bardzo ważne spotkania z Kaliszem i Wybrzeżem u siebie i już się na nich koncentrujemy – powiedział po spotkaniu Adam Pacześny.