Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 22 stycznia 2023

Polacy zakończyli Mistrzostwa Świata zwycięstwem

Tak wspaniałej rekacji Biało-Czerwonych kibiców oczekiwała cała polska piłka ręczna. TAURON Arena Kraków wypełniła się ponad jedenastoma tysiącami najlepszych fanów, którzy wspierali zespół trenera Patryka Rombla w ostatnim grupowym meczu mistrzostw świata. Polacy pewnie pokonali Iran, a kibice zachwycili głośnym dopingiem w największej z naszych hal.

Takich obrazków chcemy oglądać jak najwięcej. Mimo tego, że już wcześniej stało się jasne, że Polacy nie mają już szans na awans z drugiej rundy i walkę w ćwierćfinale mundialu to jednak kibice nie zawiedli i w wielkiej liczbie stawili się w jednej z najpiękniejszych polskich hal – krakowskiej TAURON Arenie. Wreszcie ten nowoczesny obiekt wypełnił się głośnym dopingiem i emocjami godnymi mistrzostw świata! W takiej atmosferze Biało-Czerwoni nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem reprezentacji Iranu.

Do przerwy nasza reprezentacja prowadziła 16:10, w bramce kolejny raz udanie rozpoczął Mateusz Kornecki. Widać było, że rywale nie są w stanie przeciwstawić się naszej kadrze, zresztą trener Iranu Vesselin Vujović wielokrotnie podkreślał, że dla jego podopiecznych ten mundial jest lekcją, mają pobierać naukę od mocniejszych europejskich ekip, by budować swą siłę na kolejne turnieje. Polacy zagrali konsekwentnie, utrzymywali przewagę z pierwszej połowy i wygrali po raz trzeci na mundialu. Dało im to ostatecznie – z czterema punktami na koncie – czwarte miejsce w I grupie (fazy głównej). 

W pierwszym niedzielnym starciu Słowenia wygrała z Czarnogórą. – Każdy mecz był dla nas ważny, chcieliśmy w ostatnim w tych mistrzostwach pokazać dobrą grę i zwyciężyć – mówi Dean Bombac, były gracz Industrii Kielce. – Dodatkową motywacją jest to, że może się tak stać, że będzie więcej drużyn mieć szansę na turniej kwalifikacyjny na igrzyska niż tylko pierwsza ósemka z mundialu. Dlatego warto bić się o jak najwyższą lokatę na koniec. Patrząc na cały turniej to przegraliśmy z Francją i Hiszpanią, wszyscy wiedzą jak silne to drużyny. Pozostałe spotkania wygraliśmy, co było ważne. Cieszę się z powrotu do Polski, uwielbiam Kraków, a Gdańsk kocham – dodał gracz, a jego reprezentacja zajęła trzecie miejsce w grupie, za Hiszpanią i Francją.

Przypomnijmy, że gospodarzami MŚ 2023 są Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Grupa Wirtualna Polska, Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED oraz Eventim, który prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

Wyniki 22.01, TAURON Arena Kraków (Grupa I, druga runda grupowa):

Iran – Polska 22:26 (10:16)

Iran: Mohammad Siavoshishahenayati, Ali Rahimikazerooni – Yasin KabirianJoo 1, Reza Yadegaridehkordi 2, Seyedmahdi Moosavi, Mohammad Siavoshishahenayati,

Saber Heidari 2, Mohammadreza Oraei 6, Mohannadmahdi Behnamina, Mohammadreza Kazemi 2, Vahid Masoudi, Mohammad Kiani 1, Mehrdad Samsami, Afshin Sadeghi 6, Reza Robat, Shahab Sadeghzadeh 2, Ali Kouhzad.
Trener: Vesselin Vujović.

Polska: Adam Morawski, Mateusz Kornecki – Michał Daszek 2, Piotr Jędraszczyk 3, Krzysztof Komarzewski, Patryk Walczak 1, Szymon Sićko 2, Ariel Pietrasik 6, Jan Czuwara 1, Maciej Pilitowski 3, Arkadiusz Moryto 3, Przemysław Krajewski 3, Maciej Gębala 1, Dawid Dawydzik 1, Tomasz Gębala, Piotr Charpkowski.
Trener: Patryk Rombel.

Czarnogóra – Słowenia 23:31 (8:15)

Czarnogóra: Nikola Matović, Nebojsa Simić – Aleksandar Bakić 1, Milos Vujović 4, Vuk Lazović 1, Radjica Cepić, Miodrag Corsović, Branko Vujović, Mirko Radović, Vasilje Kaludjerović 4, Vasko Sevaljević, Bozidar Simić 4, Marko Lasica 4, Risto Vujacić 5, Bozo Andjelić.
Trener: Zoran Roganović.

Słowenia: Joze Baznik, Urban Lesjak – Domen Makuc, Rok Ovnicek 1, Tadej Mazej 1, Kristjan Horzen 2, Stefan Zabic, Tilen Kodrin 2, Nejc Cehte 2, Dean Bombac 1, Aleks Vlah 6, Domen Novak 5, Jure Dolenec 4, Blaż Janc 5, Blaż Blagotinsek 2, Borut Mackovsek 3, Matej Gaber 2.
Trener: Uros Zorman.

Pełne wyniki: https://bit.ly/3Xso0gs

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: